Vuoden 2007 SM-sarja näyttää tosi kiinnostavalta.Muun muassa Aleksi Mustonen vaihtoi Maranellolle, Kohtala Sports jätti Gillardin ja ryhtyi Haasen tehdastiimiksi ja mielenkiintoiselta vaikuttaa myös Nyman&Leirilaakson Birel-team. Kukahan ryhtyy operoimaan Gillardilla? Myös kuskit vaihtavat kulisseissa tiimejä ja automerkkejä ja uutta akkaa ja ukkoa pukkaa kv-radoille siirtyneiden tilalle. Sääli, että ainakin vielä Suomen ja muiden maiden(mm. Italian Open) ovat niin ristissä että esim. ICA-kuskejamme kv-radoilta nähdään vain Lappeenrannan Formula A:ssa ja Porissa NEZ:ssa. Mitäs mieltä mm. näistä asetelmista?
SM-sarjasta tulee mielenkiintoinen
duodaduoda
349399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Onko tämä joku leikkiautojen SM-sarja? Tai radio-ohjattavien? Ketä kiinnostaa?
sinuakin...
Nyman ja Leiris perustamassa Birelli tiimiä?
Gillardi sopisi myös oikein hyvin kuvioihin, molemmilla pitkä yhteys kilpailijana ko runkomerkkiin.
koska tuntevat jo Gilín
Mitä huonoja puolia on Gillardissa? Verrattuna johonkin muuhun. Siis koskien näitä isomman luokan runkoja.
:) :)
maksoi? Kaikki osat on tietenkin kalliimpia radalla kuin liikkeessä. Jos kyse joistain euroista niin ainakin itse olisin iloinen että treenaus tai kisa voi jatkua jos itellä ei ole varaosaa. ei ne varaosat kuitenkaan ilmaiseksi sinne radalle kulkeudu.
Tietääkö joku paremmin tästä Birel teemistä? kuka tai ketkä kuskeina?
Ps. Tätä ei moni tiedä, mutta ne kalliit ketjut on paremmat kuin halvat.
Olen kokeillut eri kauppiaiden ketjuja. Ja jos puhutaan täysin samoista ketjuista mitkä maksaa toisella 25 e ja toisella 45 e. Niin en huomannut niissä mitään eroa.
Sellainen muistikuva että on tullut joskus itsekkin ostettua 45euron ketjut ja 25 euron ketjut. Tosin eri kauppiaalta. Mielestäni aivan saman näköisiä, mutta oli niissä jokin merkintä, jota en viitsinyt selvittää.
Jos kyseessä D.I.D:n ketjut, niin DHA merkintä on niissä vahvennetuissa ja kalliimmissa.
Niin muuten oli niissä halvemmissakin. Ihan samaa tavaraa. (D.I.D on se merkki ja ketju sama DHA ja joku kauppias on riistäjä ja toivottavasti tuntee piston sydämessään)
PS. on niistä sitten se huonompikin versio, siitä ei tartte maksaa kuin 15euroa.
aivan varma että kyseinen kauppias lukee sinun lähettämiäsi viestejä suomi24 sivujen keskustelupalstalla ? :)
Kyllä lukee ne tätä palstaa käyttää eniten.
tottakai tietysti näin täytyy kyllä olla kyllä varmasti... hehheh =)
Böö
Vaihtaa Bireliin koska molemmat tuntevat jo Gillardin? Melkoista epäloogisuutta. 1. Molemmat tuntevat hyvin myös Birelin. 2. Jos tuntee hyvin Gillardin varsinkin kun pojat sillä ajoivat viime vuonnakin eikö olisi järkevää jatkaa sillä?
Mikä tää Nyman/LeirilaaksoTeam edes on? Tietääkö joku? Mikä kavereiden rooli edes on tallissa? Kuski? Mekaanikko? Johtotehtävät? Ketä muita tallissa on töissä?
RUPEE KUTOMAAN SUKKIA...
Kyllä naisiakin molempiin mainitsemiisi ryhmiin kuuluu. Ja kyllä köyhät ja idiootitkin ovat ainakin maailman väkiluvusta päätellen joskus saaneet.
Laji ei kaipaa sinunlaisiasi ollenkaan sen kertoo jo kirjoitus tyylisi. Jos olet kauppias vaihda alaa tai hakeudu hoitoon.
Ei vaikuta että olisit lajin kanssa olut pahemmin tekemisissä, kun tuollaista kieltä käytät.
kuulemma nyman/leirilaakso etsii vielä yhtä
ICA kuljettajaa...??? muuten on kuulemma
kuskipaketti valmis....
muut kuskit on?
hiukan haiskahtaa siihen suuntaan
tuskin nyman alkaa ajattamaan ihan
ketä tahansa... varmaan ovat kovia
kavereita...
ois vaan kiva tietää ketkä ajaa ja missä luokissa
Ainakin etelästä pääkaupunkiseudulta löytyy 1x kuski, hän ei tiedä vielä? millä kalustolla ajaa, on ihan rauhassa, eikä hötkyile, eikä kysele, tai ole edes kiinnostunut koko kalustoasiasta.
JOTEN KALUSTO JA TIIMI ON JO VALITTU.
Hän on ICAJ kuskeja uusia.
Uskoakseni myös ICA kuskikin löytyvän. Niitäkin on vielä vapaana, tai vailla tiimiä.
Jos asiat, kaikki ei ole vielä papereilla on ihan turha vielä keskustella isosti.
Uskon vakaasti, että tiimin suunnitelmat jo pitkällä, vailla jukaisemista.
Onnea ja menestystä tiimille ja kuskeille.
Ei kait ne mitään Gillard-teamia ala pyörittää jos harjunpää kirjoitti, että vasta -08 tulee uusi teami.Kun tieto Kohtalan lopettamisesta tuli niin myöhään.
eiköhän nyman ajata sitä tai niitä jolla on rahaa eli sitä joka tuo leivän nummelan paul nymanin pöytään.
Ei kait noi tallin pyörittäjätkään aivan ketä tahansa ota ajamaan.En usko et pelkkä raha ratkaisee.
Onks toine hamekangas ja toinen kalakukko? Pääsiskös näil ees alkuun!
Luulin heittäväni paremmankin aiheen&pohjustuksen tulevan kauden SM-kapinoista, joista täällä jaksetaan jauhaa kesät läpeensä - niin nämä "uuvatit" alkaa kinaamaan josatin v...n ketjun hinnasta ja siitä, kuka kauppias on riistäjä ja kuka ei!! Amen.
Pilasit jo ekal rivil koko jutskan. ET sillai.