euro öljy 5w-50 tokmannilta noin 12E
ja mobil 1 5w-40 35e miks hinta ero näin suuri
ja mobil 1 5w-40 35e miks hinta ero näin suuri
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Samaa halpatalo öljyö mitä Mopili purkittaa sillä toiselöla nimellä, hinta vain ero kun tyhmät suomalaiset jostain ihmeen syystä uskoo mopiliin.
Kyllä noita halpis paskoja on tulu kokeiltua! Ei ainakaan meikäläisen v6 moottorissa pysy halpikset sisällä kauaa! Mutta mobilin täyssynteettisillä voi päästellä sen öljynvaihtovälin eli 10000km mulla. Halpikset on alarajassa jo 1000 kilsan jälkeen, eli kyllä siinä on jotain eroa ainakin tehokkaassa koneessa!
Siksi koska köyhä ostaa vain halpaa, ja rikas maksaa mielikuvasta.
kuka enää Nesteen öljyä ostaa,
kun Kimikään ei käytä,
vai käyttääkö?
Oiskohan asia vaikka niin että toiset osaa laittaa katteet kohalleen myymistään tuotteista ,eikä myydä tappiolla vaikka tuskin kukaan niin tekeekään ?
Mobililla on aika hyvä tuote josta ihmiset ovat valmiita maksamaan kovaa hintaa eli voisi sanoa että nimestä maksetaan joskus turhan paljon ylimääräistä, mutta ei se näytä vaikuttavan vaikka olisi halvempiakin vaihtoehtoja niin kuitenkin otetaan se kalliimpi , näin käy oikeastaan tuotteesta kuin tuotteesta.
Ja köyhänhän ei kannata ostaa halpaa !!!
Sen oleva jäte öljystä putsattua ja muka uudestaan lisäaineistettua ....ostakoon ken tahtoo .Semmosia ne monet ale halpis öljyt on
Laadukkaasta raaka-aineesta tehtyjä täyssynteettisiä ovat.
Kevennyksenä mainittakoon että Neste-öljyistä sen sijaan olen kuullut huhuja, että se halvempi City-öljy on Neste-huoltamoilta öljynvaihdon yhteydessä talteen kerättyä öljyä. Ilmankos pärjäsi paremmin kuin Neste City Pro :)
vähän vituttaa lukea näitä öljyjuttuja,suorastaan joskus naurattaa. ei tartte nesteen jäteöljyillä puljata. luuletteko että neste tekee öljyjä vain omaan käyttöön. tiedättekö monta synteettisen perusöljyn valmistajaa maailmassa on. ei ole montaa ja neste on yks niistä vähistä. täällä vittu kehutaan ties mitä ja yleisesti haukutaan nestettä ja sitte ajetaan tietämättään suu hymyssä. saatana siinä sun koslassas on nytkin nesteen öljyä jonka joku on vaan lisäaineistannu. vittu mitä urpoja ja perkeleen pöljät vielä.pistä vastine minne se öljy seilaa vai totalin öljylaituriin perkelekin vielä. joko riitti häh?
Että vituttaa saatana lukea helvetti,mulkku perkele juu,vituttaa oikein saatanasti,vittu että vituttaa jumalauta vittu,vittu,vittu ja taas mulkku.
No niin,nyt minä lähetän tämän mielenkiintoisen jutun,sitten poistun palstalta.Minuutin kuluttua avaan ja alan lukea kirjoitukseni.Että saan hyvän mielen kun huomaan etten poikkea muista keskustelijoista,eli osaan kirjoittaa kirosanoja,ja muut lukee mun mielenkiintoisia juttuja.
Riskin kun valitsit halpa öljyn,olisit vaan ottanut sen mobilin se on paras.
ON laadusta pitää maksaa mutta kyllä mobilin kodalla kannattaakin on se vaan paras.