murtunuko ?

mikä kanillani mahtaa olla kun sen takapääheittää , ei pysty kunnolla kävelemään ? se on jo 11 v ?? sit se aina rapsuttelee sen korvaa tai yrittää mut ei oikein pysty ku ei pysty kunnolla olamaan takatassujen varassa . sit sillä on silmässä joku harmaa pyöreä kohta. täytyyköhän viedä jo lopetettavaks ? ;(
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miltei kannattaisi pyytää el.lääk.arvio tilanteesta.
Voi olla että sillä on esim:korvatulehdus joka aiheuttaa myös tasapainohäiriöitä,mutta onhan kanisi jo hyvin iäkäskin..

Äänestä
  • Se harmaa laikku silmässä on mitä ilmeisimminkin harmaakaihia, eli pupusesi ei vältt.näe sillä silmällä mitään. Samalla silmien kautta "välittyvä kuva tasapainosta" mahdollisesti häiriintyy. Iäkäs pupu sinulla, hatunnostot, että olet saanut sen pidettyä kunnossa noinkin pitkään! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hei-- kirjoitti:

mikä kanillani mahtaa olla kun sen takapääheittää , ei pysty kunnolla kävelemään ? se on jo 11 v ?? sit se aina rapsuttelee sen korvaa tai yrittää mut ei oikein pysty ku ei pysty kunnolla olamaan takatassujen varassa . sit sillä on silmässä joku harmaa pyöreä kohta. täytyyköhän viedä jo lopetettavaks ? ;(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu