Oon tomp raider vitosessa Old Mill kentässä. Oon selvinny jo sen kohdan yli kun ne kaksi kääpiötä heittelee kivillä ja mulla on jo liitukin jonka avulla pitäis päästä nousemaan pois, mutta oon hyppiny ja loikkinu kuin hullu, mutta en pääse kielekkeelle. Sitä kohtaa on varmaan vaikea neuvoa kun siellä on vain kalliota ym. Yrittäkään nyt kuitenkin. Oon jo pian kaks viikkoa yrittäny!
novoi p...!
Ärrr
13344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
eli palaa siitä aukosta josta olet tulluttkin sinne takaisin/luolaan. kävele sitten polkua pitkin oikealle tulee maassa kivi laatta johon lara alkaa kirjoittaa ja tulee vilmin pätkä mustasta ratsastajasta jos sulla on liitu niin sitten pääset siitä laatasta eteen päin.
Joo, nyt tuo kohta meni helposti. Joku antoi mulle väärät ohjeet ja kaks viikkoo meni hukkaan. Eli siis kiitos paljon leidi!
no kaks viikkoa ei oo pitkäaika me ei päästy tomb 3 area 51 loppuosaa läpi 2 vuoteen kun ei hoksattu pyytää tältä osastolta neuvoa hyvä jos toi emäntä oli muistanut katotaan kaiki on nyt läpipelattu odotetaan vaan uutta laraa kädet hikoillen jee...
Se kaveri jolta lainasin tomb 5:n pelas koko kesän, kun muut otti aurinkoa rannalla, jotain red alert kenttää. Tuli sitten silmät punasena ja kalpeena kouluun eikä vieläkään ollut saanut sitä läpi. Mä en oo vielä päässyt siihen asti, mutta enköhän sen päivässä selvitä...?
ärrr,mulla on pienet epäilykset, että ilman apua, et red alert kenttää päivässä vedä läpi=))
Kuuleppas Lady Croft! Nyt oon jo päässy siihenasti kun Lara on aikunen ja saanut aseita. Nyt alkaa tulla selvää jälkeä ja kun ammun kaikki mikä liikkuu, niin eiköhän joku pieni red alert kenttäkin hetkessä hoidu!
Kuuleppas Lady Croft! Oon jo päässyt siihen asti kun Lara on aikuinen ja saanut aseita. Ammun kaikki mikä vähänkään liikkuu nii ei siinä joku pieni red alert kenttä tunnu missää!
!
Kuka ihme siellä matkii? Mä oon oikea ärrr!
niin mä vähän aattelinkin että se oli joku matkija=))
mulla kesti koko pelin peluu laskurin mukaan 9 h 10 min...(ja pelasin muuten ilman walktrougheja ja koodeja läpi)
sittemmin, kun oon pelannu koodeilla, niin 6 h...mutta en kyllä pelannu päivässä läpi, vaan aina n. 1 tunnin päivässä=))
okei tulipa analyysiä..mutta onnea vaan ärrr...kyllähän se tietty mahollista on että pelaat red alertin läpi päivässä, mutta mä en siihen usko=)))
Siis koko tomp5:n pelasit 9:ssä tunnissa? Et siis vain tota red alert kenttää? Tietty jos sä oot kokenut pelaaja niin kai se voi jo sujuakki, mutta onkohan pleikkari versio jotenkin helpompi? Mulla on PC versio. No, mä oon jo selvittäny sukellusveneen (kokki yritti olla hankala, mutta ratkaisu oli naurettavan helppo)...ja pian tulee se RED ALERT!! Ei oo kuitenkaan aikaa pelailla kun kork. pari tunia päivässä
juups...mä oon pelannu tomb raidereita 12 vuotiaasta asti, eli 6 vuotta..joten kyllä siinä tomppakokemusta kertyy...red alertissa kesti pitimpään pelasin sitä n. 1½ tuntia(laskurin mukaan...)mutta koko peliä pelasin pätkissä n. kuukauden...laskurin mukaan chroniclesin peluu kesti siis 9 täyttä tuntia...kai mä sitte oon aika hyvä*naur*..kyllä sä red alertin selvität..jos tulee ongelmia niin kysyt vaan multa;)
Joo, kai siinä kehittyy eli siis uskotaan. Mulle tomp raiderit on uusi kokemus joskus oon kokeillut nelosta. Mä oon vitosessa nyt jossain hississä ja mun pitäis yllättää vartija takaapäin..ei vielä onnistunut, mutta yritän vielä omin voimin..Palataan asiaan kun oon siinä pelottavassa red alert kentässä, ei vaan oo aikaa paljon pelailla. Mutta kiitti sulle Lady croft!