Hyvä ja halpa

Mikä olis hyvä ja halpa kortin lukijalla varustettu Digi Boksi antenni verkkoon?
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyvä ja halpa.

Eurolla saa euron tavaran, kympillä taas kympin tavaran......

Äänestä
  • Niin kuin ruoassakin, on Suomessa kaikki muukin tavara reilusti kallimmpi kuin muualla. Siihen ei löydy muuta perusteita kuin että syrjäinen sijainti ja puuttuva info mahdollistaa kaupiaiden ryöstöhinnoittelun, histoorillisesta alkuajoista alkaen.

    Digiboksin oikea hinta nykyisin on ilman korttilukija alle 40€, mutta onko joku edes nähnyt sellaisia suomalaisissa kaupoissa? Minä en. Kaiken lisäksi sellainen halppa toimii ihan samall tavalla kuin kalliimpikin.

    Äänestä

  • ulkomaalainen kirjoitti:

    Niin kuin ruoassakin, on Suomessa kaikki muukin tavara reilusti kallimmpi kuin muualla. Siihen ei löydy muuta perusteita kuin että syrjäinen sijainti ja puuttuva info mahdollistaa kaupiaiden ryöstöhinnoittelun, histoorillisesta alkuajoista alkaen.

    Digiboksin oikea hinta nykyisin on ilman korttilukija alle 40€, mutta onko joku edes nähnyt sellaisia suomalaisissa kaupoissa? Minä en. Kaiken lisäksi sellainen halppa toimii ihan samall tavalla kuin kalliimpikin.

    ... mitä minä olen nähnyt, maksoi 29.90

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Digi viidakko kirjoitti:

Mikä olis hyvä ja halpa kortin lukijalla varustettu Digi Boksi antenni verkkoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu