RUOTSI ON..

näin on:)
6526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ainakin hyvä asia että tuot julki mielipiteesi :D

Äänestä

niin että Kiusaamis-palstalla pitää nimenomaan kiusata.

Äänestä

vasta kun sinulla on jotain
asiaakin?

Ei se ruotsi niin paljon kummallisemmalta
kuulosta kuin englanti tai saksa.

Tai viro tai latvia.

Äänestä
  • No jos sun mielestä ruotsi on puhevika, niin on ihan hyvä että sitä opiskellaan jotta se puhevika saadaan pois sun suusta. Kyllä se ruotsi sitten alkaa sullakin ihan oikeelta kuulostamaan kun vaan jaksat kunnolla harjoitella sitä. Ja nyt eikun ruotisin kirjan eteen.

    Äänestä

ruotsi on hieno kieli, mutta suomi on rahvas kieli

Äänestä
  • Mikävitun rahvas, kuulostat ihan joltai itteensä täynnä olevalta suomenruotsalaiselta joka ei voi haluu puhuu suomea vaikka osais vaan haluu esittää jotain sivistynyttä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PUHEVIKA kirjoitti:

näin on:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu