Mitä kirppareita Kokkolassa on ja missä? Kallentorin ja Ykköskirppiksen tiedän, mutta onko muita? Onko vanha kunnon Kama-kirppis(huonekaluja) vielä olemassa?
Kirpputorit.
4
1171
Vastaukset
- Ashati
Muistaakseni olen kerran käynyt sellaisella kirpputorilla Kokkolassa jossa oli myös tavaroita. En vain saa päähäni mikä sen nimi oli, mutta se sijaitsee Pakkahuoneen kadulla sellainen vanhaan omakotitaloon tehty kirpputori. En muista numeroa. Sitten toinen kirppis löytyy jostain tehdasalueelta. "En ole koskaan käynyt siellä"
- minä vain
Kannattaa käydä kattoon kokkosäätiön "kirppikseltä". Siellä on enimmäkseen huonekaluja ja muuta tavaraa. Ja hinnatkin ovat halvat. voi tehdä tosi löytöjä! Kokkosäätiö löytyy Niemen huonekaluliikkeen vierestä, samasta rakennuksesta.
- Madeleide
Fidan kirpputori löytyy ihan Kallentorin läheisyydestä kuntoklubi Piukkiksen vierestä. itse tehnyt sieltä paljon löytöjä ja todella edullisesti.
- joitakin
Kama on nykyään kirkonmäellä (neuvolan tiloissa) Heti ku lähet esim. prismasta ajelee kirkonmäkeä päin niin tulee vasemmalla vastaan kyltti.. neuvola! Baptisti kirpputori on minimanin lähellä. Sitten on agatha joka on samassa pihalla kun gigantti. Niin ja sitten on joku uusi kirppis jossain kirkonmäellä, liekö lähellä tai samassa rakennuksessa kun kama! Sitten on vielä kaustarissa, eli käännyt kaustariin Jyväskyläntieltä ja sitten vasemmalla lukee Kirppis, sieltä jostain pitäis löytyä. Siinä nyt oli joitakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as593166Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232964- 512852
- 562658
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582548Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482530On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532301Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782188- 692078
- 452072