Ehdin!

Asuntojen hinnat R O M AH T A VA T
Kirjoittanut: A.P 4.6.2003 klo
07.45
Näin se alkoi viimeksikin. Ensin yksiöt halpenevat ja kohta puoleen se vaikuttaa muihinkin. Nyt yritettävä oma myydä äkkiä jos vaikka kerkiäiisi.Huh huh.
2285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi asunto pitäisi myydä ???
Asunto on asumista varten. Mistä lähtien vuokralla asuminen on ollut bisnes? Itsellä asumiskulut RT:ssä 3 euroa/neliö. Missä halvempia ja tasokaita vuokra-asuntoja????? Jos sattuu olemaan veloissa, niin silloinhan sitä vasta tyhmä on kun myy asuntonsa alehintaan ja siirtyy maksamaan jonkun muun asuntosijoitusta.

Äänestä
  • perlos ja pari muukin teollisuus...jäädä muutama velka maksmati...siinä sinä syy.

    tajuu peelo?
    näin se käy viimekertakin....porvari tuli ja otti oma pois...myydä sitten takaisin sinä kun olla hinta kohdallaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


A.P. kirjoitti:

Asuntojen hinnat R O M AH T A VA T
Kirjoittanut: A.P 4.6.2003 klo
07.45
Näin se alkoi viimeksikin. Ensin yksiöt halpenevat ja kohta puoleen se vaikuttaa muihinkin. Nyt yritettävä oma myydä äkkiä jos vaikka kerkiäiisi.Huh huh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu