Lähdetään maaliskuussa pienten lasten kanssa Venezuelaan. Onko kellään kokemusta, kuinka lapsiystävällinen on hotelli Portofino. Löytyykö leikkipaikkoja, onko ihan pienille lapsille sopivaa allasaluetta, onko ohjattua toimintaa myös lapsille?
Isla de Margarita/hotelli Portofino/ lapset?
5
2507
Vastaukset
- Lukaista...
- 24.1. Palannut
....löydy tietoa lapsiperhettä askaruttaviin kysymyksiin vaikka sivut muuten hyvät ovatkin. itsekään en varmasti kovin kattavasti osaa vastata koska lapsia ei itselläni ole mutta sen verran huomioita hotelilla ympärilleni kiinnitin, että myös lapset on hotellilla huomioitu. Joka ilta kahdeksan nurkilla hotellin "teatterilla" on lapsille minidisko, jossa yksi animacion-tiimin jäsenistä vetää lapsille tanssipitoista ohjelmaa. Oli ihan hauskaa katseltavaa meille lapsettomille aikuisillekin. =) Lisäksi hotellin alueelta löytyy erillinen lasten allas jonka ympärillä on myös leikkipaikka. Altaalla päivystää myös yksi animacion-tiimin edustaja. Ainut vaan, että aktiiviohjaajat puhuvat todella heikosti englantia. Korkean "päärakennuksen" takana oleva uima-allaskin on melko matala ja sielläkin lapsia kovasti viihtyi. Hotellin omalla rannalla on puolestaan melko kovia aaltoja, samoin kuin koko Playa El Aquan rannalla. Siellä pienillä lapsilla ei liene asiaa rantavettä kauemmas. Muutoin hotellin ranta on kyllä ihan rauhaisa. Ja päivittäin rannalla järjestetään erilaisia kisoja ja kilpailuja hevosenkengän heitosta rantalentikseen.
- Ruskettunut
Portofinossa on erillinen lastenallas ja Animation Team,jonka tytöt viihdyttävät päivittäin lapsia. Heille voi jättää lapset hoitoonkin, jos haluaa. Tarjolla on pelejä ja leikkejä. Iltaisin tiimiläiset vetävät lasten discoa ja teatteria(myös aikuiseen makuun), joskin äänet on aika kovalla. Nauttikaa lomasta! Lähtisin Portofinoon uudestaan milloin vain! jos haluat lisäinfoa niin ilmoittele :)
- maaliskuussa
Hei!
Olen ensi kuussa lähdössä samaan hotelliin. Minkälaista/ikäistä porukkaa matkustajat ovat? Miten illat saa kulumaan? Olen 40 nainen ja lähden reissuun yksin. Juttu/reissuseuraa olisi kiva saada, joten onko hotellissa enempi pariskuntia/yksin reissaavia? (en lähde sinne sex/miesseuraa hakemaan)
Kaikki vinkit ovat tervetulleita!:) - ruskettunut
maaliskuussa kirjoitti:
Hei!
Olen ensi kuussa lähdössä samaan hotelliin. Minkälaista/ikäistä porukkaa matkustajat ovat? Miten illat saa kulumaan? Olen 40 nainen ja lähden reissuun yksin. Juttu/reissuseuraa olisi kiva saada, joten onko hotellissa enempi pariskuntia/yksin reissaavia? (en lähde sinne sex/miesseuraa hakemaan)
Kaikki vinkit ovat tervetulleita!:)Matkustajissa oli 40 vuotiaita,pariskuntia sekä muutama nuori.Paljon mm.Etelä-Amerikkalaisia.Hyvä kohde myös yksin matkustavalle.Kanattaa ottaa hyvää lukemista mukaan ja käydä retkillä paikallisten matkatoimistojen kautta.Portofino on siisti hotelli ja siellä on hyvä ilmapiiri!Ruokaa sai niin paljon kuin jaksoi syödä, mutta mielettömiä makuelämyksiä en saanut.Rannalla ja uima-altaalla tapahtuu pitkin päivää. Animation tiimin nuoret vetävät rentoutus- ja aerobictunteja,hauskoja kilpailuja mm.tikan- ja kookospähkinänheittoa, köydenvetoa, lentopalloa, tanssia jne. Hotellilla on myös toinen allasalue (sekä lastenallas) , joka on rauhallisempi. Musiikki soi sekä rannalla että altaalla.Venezuelalaiset on ystävällisiä ja kohteliaita, mutta puhuvat vain vähän englantia.Reissussa sai olla vapaasti eli miehet/naiset ei tupaudu väkisin seuraan.Nauti lomastasi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2047391Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611942Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841827Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61695Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171571- 791514