vaatimukset:
vähimmäisteho miel. 800w (700w)
manuaalinen/portaaton aikasäädin
manuaalinen/portaaton tehon säätö
hinta alle 150e miel. alle 100e
vähimmäisteho miel. 800w (700w)
manuaalinen/portaaton aikasäädin
manuaalinen/portaaton tehon säätö
hinta alle 150e miel. alle 100e
Vastaukset 6
Vanhimmat
hopeinen mikro mellä maksoin 99eur, saa samaa myös valkoisena on varmaan halvempi. Tosi hyvä hintaan nähden, vanhemmillani on 700eur Siemens joka on toiminnoiltaan ihan vastaava. Mutta ko. mikro on digitaalinen, mutta todella helppokäyttää.
Minulla on edelleen käytössä 80-luvulla ostettu Panasonic-mikroaaltouuni, ja se on osoittautunut luotettavaksi kumppaniksi. Jos saman merkkisiä laitteita vielä tehdään, niin uskaltaisin laittaa rahani kyseiseen merkkiin.
ostettiin panasonic ja on hyvä peli sulatus varsin hyvä inventteriversio.ei halvin mutta aoka hyvän oloinen laite.
Meillä hopean värinen Panasonic Grillillä
malli NN-K123M
On tehokas ja monikäyttöinen. Kätevät sulatusohjelmat, joissa voi asettaa sulatettavan painon ja mikro sulattaa sen kuumentamatta reunoja ''kypsiksi'' ja jättämättä sisustaa jäiseksi, minkä teki meitin edellinen mikro.
Eli sulattaa tasaisesti säätämällä tehoa.
Ns.munakello toiminto myös kätevä keittiössä. Voi laittaa mikron piippaamaan, kun keittää vaikka kananmunia.
Ja on helppokäyttöinen. Ei tartte kaivaa manuaalia kaapista...
Tais maksaa vuos sitte jotain 149€ tarjouksessa ja kovasti tinkien ;-)
Itse olen kiinnostunut hankkimaan Panasonicin mallin NN-A883, mutta valmistajan omat sivut eivät anna mitään jälleenmyyjää Suomesta. Osaisikohan kukaan kertoa, mikäli kyseistä mallia (tai Panasonicia yleensäkin) myytäisiin Tampereella tai lähikunnissa. Nykyään ei myynnissä ole kuin joitain vinku-Intialaisia merkkejä, joihin ei viitsi rahojaan haaskata, kun ovat liian halpoja.
Voi olla vaikeata löytää Tampereelta,ehkä isommat kodinkoneketjut tai osuuskauppa,postimyynti?
Panasonicin maahantuojasta tuskin apua löytyy kyselty aikanaan,EI vaivauduttu edes vastaamaan kyselyyn!
Eivät ehkä ole kiinnostuneet myymään tuotteitaan?