ovat suomen ehdotonta huippua. Ainakin näin poliisin näkökulmasta, realismi ja jännitys on käsinkosketeltavaa ja kirjoittajan asiantuntemus tulee hyvin esiin.
jarkko sipilän
dekkarit
2
309
Vastaukset
... ei ainakaan ensi tutustumiseni kirjoittajaan saanut minua mitenkään innostumaan - päinvastoin!
Aloitin eilen Kulmapubin koktailin, luin neljä ensimmäistä juttua ja totesin ne niin tylsiksi, että loput saavat jäädä lukematta.
Koska tapanani ei ole yhden yrityksen jälkeen julistaa kirjoittajia pannaan, teen joskus uuden yrityksen. Toivossahan on hyvä elää!- Cilia
Olen lukenut vain Takamäki-kirjat viimeisintä lukuunottamatta. Minä kyllä opin niistä jotakin uutta, juuri sen poliisityön kuvauksen vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018033- 1075647
- 2794993
- 494933
- 763707
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222498Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292432- 422358