HETKINEN!!!

Siis siihen halvempaan malliin PS3:sesta ei saa iskettyä kiinni PS2:sen tai ykkösen muistikorttia?!?!?!?!

Melko syvältä jos asia todellakin on noin, sen halvemman mallin olis jostan japanista voinu hakia tai jotain mutta niin tyhmä en oo, että maksaisin 650€ konsolista, se olis jo tyhmää.

Ja jos tohon halvempaan malliin ei saa noita muistikorttia niin jee jee ja suihketta kainaloon ja mitä kaikkia muuta te nyt täällä lauottekaan.
11424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kuulostaa kovalta summalta konsoliksi..maksaahan telkkaritkin 1000e...mut kyllä tohon 650 ekeen saa kyllä rahalle vastinetta..

Äänestä
  • ps2.kin makso sen kuussataa aluks.

    Äänestä

  • ahvenanmaankeisari kirjoitti:

    ps2.kin makso sen kuussataa aluks.

    Tai jäikö siitä paljon sellaista pois mitä Sony ensin lupaili muttei toteuttanut?

    Äänestä

  • ,,,,, kirjoitti:

    Tai jäikö siitä paljon sellaista pois mitä Sony ensin lupaili muttei toteuttanut?

    no varmaa jäi jotain..ei kyl tuu mielee...mut kummiski ps2 on mahtava kone vieläkin

    Äänestä

  • ,,,,, kirjoitti:

    Tai jäikö siitä paljon sellaista pois mitä Sony ensin lupaili muttei toteuttanut?

    Jo PS2:n piti olla kodin supertietokone, jonka piti pystyä peleissä samantasoiseen grafiikkaan kuin silloiset animaatioelokuvat.

    "PS2 will be able to render Toy Story in real time" -Ken Tamagochi

    Todellisuudessa PS2 tarjosi vain heikkolaatuista sahalaitagrafiikka, jolla kukaan täysijärkinen ei lähtisi leveilemään.

    Äänestä

Joku viitsis vaivautua vastaamaan???

Tuskin saa ku piti heti ruveta puollustelemaan tota 650 euron masiinaa. oikeesti 650€ on aika paljoa rahaa ja vaikka sillä saiskin kuinka paljon vastiketta rahoille en ostais silti sen hintaista pelikonsolia.

Eli saako niitä muistikorttia tunkettua siihen halvempaan malliin?

Äänestä

  • Joo,siis ps3 kumpikaan versio eli 20gigan eikä 60 gigan pysty lukemaan vanhempien mallien muistikortteja. Mutta voit laittaa kiinni adapterikaapelin ps2:seen,ja ps2:selta ps3:seen.. (kustantaa noin 10€). Muistit muistikorteilta tallentuu ps3 kovalevylle ja homma pelittää loistavasti. Älä myy ps2 ennenkuin ostat ps3,koska muutenhan niitä muisteja ei saada kovalevylle.

    Äänestä

  • sillä homma hoituu kirjoitti:

    Joo,siis ps3 kumpikaan versio eli 20gigan eikä 60 gigan pysty lukemaan vanhempien mallien muistikortteja. Mutta voit laittaa kiinni adapterikaapelin ps2:seen,ja ps2:selta ps3:seen.. (kustantaa noin 10€). Muistit muistikorteilta tallentuu ps3 kovalevylle ja homma pelittää loistavasti. Älä myy ps2 ennenkuin ostat ps3,koska muutenhan niitä muisteja ei saada kovalevylle.

    Euro- ja suomilisän kanssa hinnaksi muodostunee 20-25€.

    Äänestä

Aika heikko esitys pakkoa sanoa.

Miksei Sony voinu muka laittaa mahdollisuutta niille muistikorteille, olis varmaan nostanu kustannuskuluja ja hinta olis ollu vielä saatana 50 € kalliimpi.

No odotetaan sitten ihan suosiolla muutama vuosi PS3:sen hankkimista.

Äänestä
  • "Miksei Sony voinu muka laittaa mahdollisuutta niille muistikorteille"

    Koska Sony on paska japsifirma, ei siinä sen kummempaa syytä ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siis!!! kirjoitti:

Siis siihen halvempaan malliin PS3:sesta ei saa iskettyä kiinni PS2:sen tai ykkösen muistikorttia?!?!?!?!

Melko syvältä jos asia todellakin on noin, sen halvemman mallin olis jostan japanista voinu hakia tai jotain mutta niin tyhmä en oo, että maksaisin 650€ konsolista, se olis jo tyhmää.

Ja jos tohon halvempaan malliin ei saa noita muistikorttia niin jee jee ja suihketta kainaloon ja mitä kaikkia muuta te nyt täällä lauottekaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu