Esikoisemme nimi on Samu ja toinen tulossa, haluaisimme nimistä saman tyyliset (ei esim. Samu ja Ville) mutta silti erilaiset. Samu ja Sara kuulostaa liian samanlaisilta. antakaahan ehdotuksia!
Samulle kamu?
Mimmi
11904
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
... Sirkka mitenkää???
=D
Samu ja Teemu, Samu ja Tuomas, Samu ja Tatu, Samu ja Jami, Samu ja Kimi, Samu ja Miro, Samu ja Nemo, Samu ja Panu.
Samu ja Emma, Samu ja Heta, Samu ja Jasmi, Samu ja Lumi, Samu ja Mia, Samu ja Mimi, Samu ja Rosa, Samu ja Sini.
Veljelle:
Aku
Sipi
Tami
Rami
Kimi
Jimi
Timi
Manu
Tanu
Simo
Santtu
Siskolle:
Senni
Saima
Saimi
Sisko
Suvi
Sivi
Siru
Sina
Siina
Sinna
Sanna
Sanni
Salla
Kati
Anu
Pitääkö nimen alkaa s:llä? Siiri, Sinna, Sanni, Simo...
Riku
Saku
Tatu
Remu
Milo
Jami
Miko
Aamu
Sunna
Sanni
Saila
Sani
Silla
Susa
Vilma
Rimma
Mimma
Riimu
Salla
Misa
Miisa
Sonia
Susu
kannata laittaa nimeä, jossa on vain yhden kirjaimen ero, esim. Kamu, Jamu, Simu, Sumu, Saku, Sanu, Satu, Sami ja Samo. Tässä tuli tosin joitakin aivan keksittyjä esimerkkejä, jotka eivät mielestäni muutenkaan sopisi lapselle nimeksi.
tyttö: Saga, Silla, Sina, Sofia, Senni, Sinna, Selma, Emmi, Enni
poika: Luka, Eetu, Vili, Onni, Tatu
Kirjoita sitten että mitä päätitte!! :)
Sauli Sebastian
Saana Sofia
Serafiina
Sylvia
Sabina
Sakari
Samu ja Maiju ne yhteen soppii...
Eikä kumpikaan kuullosta tekastulta :)
Moi. Miltäs kuulostaisi
Samu ja Saku
Samu ja Satu
ja vielä jos toiset nimet laittaa sointumaan
yhteen niin mikä ettei.
Tyyliin "Samu ja Saku" ei tule ku tympääntyneitä kakaroita, joita pännii nimien samankaltaisuus. Tarkoituksenahan oli nimenomaan ehdottaa nimiä, jotka eivät ole liian samanlaisia, mutta sointuvat silti yhteen!!!
Ylempänä myös hienoja ehdotuksia!