haluan hirveästi kesätöihin Pietariin!!!!! Olen ollut Venäjällä kaksi kertaa ja opiskellut Venäjän kieltä muutaman vuoden koulussani!! tietääkö kukaan mitään suomalaista yritystä joka toimii Pietarin lähistöllä ja suostuisi ottamaan täysi-ikäisen, hieman Venäjää puhuvan tytön kesätöihin? :-)
kesätöitä Pietarissa
4
1804
Vastaukset
- nyt lähinnä
Suomen Pietarin pääkonsulaatti. Kannattanee kokeilla, josko sinne olisi kesätyöläisten tarvetta. Yleensä on.
- Teekkari
Minkälainen mahdollisuus olisi valmistumisen jälkeen lähteä venäjälle töihin kun en sitä lainkaan puhu. Kuinka pärjää esim. suurissa teollisuusfirmoissa Englannilla?
Teekkari kirjoitti:
Minkälainen mahdollisuus olisi valmistumisen jälkeen lähteä venäjälle töihin kun en sitä lainkaan puhu. Kuinka pärjää esim. suurissa teollisuusfirmoissa Englannilla?
mahdollisuudet, onhan se sunkin pomolle parempi kun et kilpaile sen kanssa...
http://hae.monster.fi/jobsearch.asp?cy=fi&sort=rv&vw=b&q=ven%E4%2A&fn=&lid=&x=50&y=7
- katka3
Miten pääsen kesätöihin suomalaiseen yritykseen Pietarissa? Olen ala ikäinen, mutta osaan molempia kieliä todella hyvin. Miten voisin hakea sinne, jos se on mahdollista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753082
- 732954
- 681852
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191782- 271691
- 241667
- 211651
- 481317
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi321306Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91299