Ollaan jo aikoihin eletty kun sekä kookoomus, että keskusta puolue ovat sitä mieltä, että liiketoimintaa saa harjoittaa toisen kiinteistössä, kiinteistön omistajalta lupaa kysymättä.
Lukekaa tästä;
http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/akxtmp/la_101_2006_p.shtml
Lukekaa tästä;
http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/akxtmp/la_101_2006_p.shtml
Vastaukset 8
Vanhimmat
kiinteistössä?
vesialuekiinteistössä kun kerran kalastamisesta on kyse.
ja vielä kokoomuksen edustajat esittävät tuollaista. Sen ymmärtäisi jos vasemmistoliiton tai demareiden edustajat tekisivät tuollaisen esityksen, sehän olisi heidän logiikkansa mukainen.
Taitavat nämä edustajat vaan kerätä aloitteellaan kalastajien ääniä sillä läpimeno tuollaisella sosialisoinnilla on hyvin epätodennäköinen.
Tällaista asiantuntijaa (nimim.Putkiperho kirjoittava) käyttää kokoomus.
Lukekaapa ja ihmetelkää:
http://www.kalamies.com/foorumi/viewtopic.php?t=11975
Tommonen idiootti ei pysty kun pilaamaan hyvän asian tai on jo pilannut kun se noin älyttömästi kirjottelee.
kokoomus ei puutu tällaisen häirikön toimiin ja kirjoituksiin.
lisää tästä aiheesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000107&posting=22000000023190819
eipä uskois kokoomuksen alentuvan tällaseksi sosialistiksi.