Niin voisitte kertoa jos teillä olisi jotain tietoa Kuopion kummitustaloista. Kun kaverin kanssa innostuttiin paranormaalin tutkimisesta mutta ei vaan ole löytyny mitään tutkimus kohetta.
Kuopion kummitukset
11
3224
Vastaukset
- you see
se voi olla lähempänä kuin luuletkaan. YKSIN ollessasi katso yöllä peiliin ja käske kummituksen tulla peiliin katsottavaksesi myös. Kokeile, jos uskallat;)
- Jorma Lerssi
!Ei heikkohermoisille!
Omassa kämpässäsi voit manata kummituksen esille näin: mene makuuhuoneeseesi, sytytä pari kynttilää.
Pue musta paita ja mustat housut päällesi, hypi tasajalkaa samalla huutaen "mulukuu mun mummun mulk-kuu" ja pyörien ympyrää, kohta, katso sänkyysi.
Siellä se lakanakummitus on, valloittanut sänkysi!!
!Ei heikkohermoisille! - Vepmaster
joo että terve vaan taselle, säkin näköjään pyörit täällä.
- kuopionhistoriaa
Asemakadun, Suokadun ja Maaherrankadun välinen alue on vanhan hautausmaan päällä.
- kansatieteiliä
Se on intiaanien hautuumaa! On muuten vielä niitä Savoche-intiaaneja, pahinta laatua, kummittelevat niin vituraisenmoisesti. Päällikkönähän niillä oli aikanaan suuri sotaherra Suatanpa Istua.
- kontaktihenkilö
Spede kummittelee kuopiossa. Jos näet kaljun, jolla on parta, niin se on speden haamu. Oon nähnyt sen monesti. Viimeksi äsken.
- SperttiSpasanen
Otitko nimittäin kahten vai kolmen tonnin haasteen?
- virallinenvalvojapiiskaa
Missäs sitä kummitellaan? - Kuopijossa. - Jaa, onkos sellanenki paikka olemassa, mikäs siinä sitten, kyllä se mulle sopii.
- Anonyymi
Haminalahden kartano
- Anonyymi
Ei siellä kummittele pötyä
- Anonyymi
Kaverini asui pienenä länsi kadulla ja siellä tapahtui vaikka ja mitä paranormaalia. Hänen äiti oli soittanut sille tyypille joka omistaa sen paikan ja se tyyppi joka omistaa sen paikan niin kertoi että länsikatu oli rakennettu hautausmaan päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1504748BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2053974- 2113177
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1093039Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main822863- 1251700
HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok91615- 611329
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2471166MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1451133