Animorphs, onko joku lukenut??

Onko kukaan lukenu kyseistä sarjaa (Animorphs)?
Se on siis TOSI hyvä sarja! Siit on jo jonkun aikaa kun luin sen uusimman.Eikä vieläkää tullut seuraavaa.Taidan joutuu lukee niit viel aikuisenakin...Kertokaa mielipiteitänne sarjasta!!
3330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ihan kiva sarja, vaikka kyllästyinkin siihen nopeasti.

Äänestä

Jeps, olen lukenut Animorphseja 11-vuotiaasta asti ja vieläkin koukussa melkein kuuden vuoden jälkeen. :=(;3) Niissä kirjoissa on kerta kaikkiaan vain "sitä jotakin".

Seuraavan osan, eli #20:n, pitäisi tulla suomeksi tänä keväänä, mutta se ei paljoa auta kun niitä kirjoja on yhteensä 54, plus kaksi Megamorphsia tähän mennessä ilmestyneiden lisäksi, plus kaksi valitse-oma-seikkailusi-tyyppistä Alternamorphsia, plus neljä muuta lisäosaa. Onneksi näitä vielä suomeksi julkaisemattomia saa kirjastoista (vaikka sitten kaukolainaamalla) tai ostamalla netistä.

Kaikki Ani-fanit ovat lämpimästi tervetulleita "Suomen Animorfaajien" iloiseen ja sitäkin hullumpaan joukkoon: http://s3.phpbbforfree.com/forums/anifinns.html

Äänestä

ihan kauhean huonoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Disa! kirjoitti:

Onko kukaan lukenu kyseistä sarjaa (Animorphs)?
Se on siis TOSI hyvä sarja! Siit on jo jonkun aikaa kun luin sen uusimman.Eikä vieläkää tullut seuraavaa.Taidan joutuu lukee niit viel aikuisenakin...Kertokaa mielipiteitänne sarjasta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu