Suositelkaa hotellia lapsiperheelle!

iide

Eli tarkoitus olisi ensi syksynä/talvena matkata Isla de Margaritalle 6v. ja 1v. lasten kanssa. Hotelli saisi olla siisti ja hyvätasoinen, lastenallas tulee löytyä.

2

841

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lapsille parasta

      mahdollista, niin valitkaa Hilton. Palasimme juuri itse sieltä. Hiltonissa on siistiä ja puhdasta. Palvelu toimii loistavasti. Allasalue puutarhoineen on upea ja valtavan suuri. Tilaa on ja lapsille oma allas.

      Jos uskallatte lähteä lasten kanssa kaukomaakoheeseen, niin valitkaa ehdottomasti hyvätasoinen hotelli. Hygieniataso on oltava huippuluokkaa. Kehitysmaan kuumissa olosuhteissa ei ole leikkimistä ripuli- ym. tautien kanssa.

      • myös hyvä

        Olimme itse kyseisessä hotellissa tammikuussa. Siellä on yhteensä yhdeksän eri allasta ja oma merenranta. lapsille on myös järjestetty paljon ohjelmaa. Lasten allas ei ole pelkkä pikku allas vaan siinä on oikein puisto liukumäkineen ja puuhahuoneineen. Mielestämme se oli siisti ja hyvä tasoinen hotelli. Ravintola vaihtoehtoja viisi, joista kahteen pitää varata ennakkoon pöytä mutta muihin voi mennä niiden aukioloaikoina milloin vain. Varmasti löytyy valikoimista lapsillekin sopivaa syötävää. Itse söimme kaikkea muuta, mutta emme salaatteja. Emme saaneet mitään vatsatauteja.
        Laguna marin alue on iso, mutta siellä liikkuu pikku bussi koko ajan jolla pääsee altaalta toiselle ja rannalle ja ravintoloihin. Meillä ei lapsia ollut mukana mutta uskaltaisin sinne ottaa. Ja paljon lapsiperheitä siellä oli, joskaan ei suomalaisia. Suomalaisia ei ollut paljon muutenkaan ko hotellissa,mikä toisaalta ihmetyttää koska hotelli on niin hyvä, mutta toisaalta se oli hyvä juttu, koska kun lomalle menee ei niin suomalaisia kaipaakaan lähelleen. :)
        Hotelli on hyvin vartioitu. Vähän syrjässä, oma iso alue, mutta taksilla esim. Sambilin ostarille kesti vain viisi minuuttia ja takseja on aina hotellin edessä eikä maksa paljon.
        Hotellista löytyy kaikki tarvittava, sen vuoksi ei tarvitse minnekään lähteä mutta jos haluaa katsella ympärilleen niin silloin.
        Pieniä kauppoja on hotelleissa(kaksi erillistä tornia alueella)ja rannalla päivisin on useampi myyntikoju joista voi käydä pikku matkamuistoja ostamassa. Eivät tule tyrkyttämään mitään rannalle. Sinnehän ei ulkopuoliset pääsekään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      94
      4560
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      222
      1805
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1450
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1150
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1085
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1070
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1059
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      145
      1014
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe