Messut

Kamala ryysis ja osa isoista Euroopan maista puuttui kokonaan. Missä oli Iso-Britannia? Entä Ranska ja Espanja? Erittäin outoa, että ko. maat olivat jättäytyneet messuilta pois kokonaan. Kaukomaiden osastot olivat vaisuja. Sen sijaan Turkki (hohhoijaa) loisti messsuilla liaaksikin. Lentoyhtiöistäkin loistivat poissaolollaan useat, kuten KLM, Ryanair (noh, ei mikään ihme), British Airways jne.
Tarjoilut tuntuivat niukilta.
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen kyllä kanssasi aivan samaa mieltä, vaisut messut tällä kertaa.
Kreikan osasto tosi huomaamaton myös vaikka on me suomalaiset kovasti Kreikan saarista pidämmekin, kyselin mm.Santorinistä esitteitä vaan eipä heillä ollut, niin kuuluisa kuin saari onkin.
Kaukomatkojen osastot eivät nekään paljoa loistaneet.
Enemmän näytttävyyttä ensikerralla, ottakaa mallia
esim. Finnmatkojen osastolta, Tjäreborgin näillä innostavaa mukaansa tempaavaa tarjontaa.

mielestäni oli. Samoin Arabiemiranttien osastolla,TV jossa muutama istuinpaikkakin varattu katselua varten.
Ei ne messutarjoamiset osastoilla tärkeitä ole vaan osaston NÄYTTÄVYYS ennenkaikkea ja se miten innostuneesti osataan mainostaa maata mielestäni.Kotimaan osasto myös mielestäni kaipaa enemmän näyttävyyttä.Lahti mainosti itseään olevinaan hienosti...esittelijät eivät olleet kyllä kovin innostuneita kertomaan kotikaupaungistaan kun vertasi esim Rovaniemen tyttöjä, jotka tosi iloisesti ja intoa täynnä haalivat osastolleen meitä messuilijoita.
Ensikerralla kuitenkin uudelleen, eipä lannistuta yksistä vaisuista messuista ei.

Äänestä

Eipä noilta messuilta oikeastaan mitään muuta mieleen jäänyt kuin pettymys ja "kipukoukut" (?), joita joku vanha mies kaupitteli.

Tämä oli ensimmäinen kertani matkailumessuilla ja saattaapi olla viimeinen.

Ovatko nämä messut olleet joka vuosi tällaisia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pettynyt kirjoitti:

Kamala ryysis ja osa isoista Euroopan maista puuttui kokonaan. Missä oli Iso-Britannia? Entä Ranska ja Espanja? Erittäin outoa, että ko. maat olivat jättäytyneet messuilta pois kokonaan. Kaukomaiden osastot olivat vaisuja. Sen sijaan Turkki (hohhoijaa) loisti messsuilla liaaksikin. Lentoyhtiöistäkin loistivat poissaolollaan useat, kuten KLM, Ryanair (noh, ei mikään ihme), British Airways jne.
Tarjoilut tuntuivat niukilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu