Moi!
Kesällä ajateltiin mennä tyttöjen (11-ja 12 v.)
kanssa kyseiseen huvipuistoon. tietääkö joku miten sinne pääsee, ei olla autolla menossa ja viihtyykö siellä esim viisi päivää. Niin ja onkohan jollain hotelleista kokemuksia. Pariisin Disneylandissa oltiin viisi päivää vuosi sitten ja siellä ainakin viihtyi niin kauan.
Kiitti teille kovasti!
europapark
5
1621
Vastaukset
- CH-äiti
Europaparkissa ollaan käyty...joskus kauan aikaa sitten...on kyllä iso ja kiva paikka!
Toinen mitä ehdoitan on Garda-järvellä -gardaland, todella mukava paikka sekin ja huomattavasti on halvempi kuin suomessa esim nyt Linnanmäki!!!! - ...
Hei! Kannattaa ehdottomasti käydä Europaparkissa. Olen käynyt siellä muutaman kerran ja joka kerta on kyllä ollut sen arvoinen. Europaparkissa on monia hotelleja, joissa voi samalla yöpyä. Hintataso oli muistaakseni hyvä, rannekkeet silloin ainakin 25 €. Tosin varmaan pienempi kuin Pariisin Disneyland, joten viisi päivää saattaa olla liian pitkä aika (?). Mutta vaikka ihmisiä oli paljon, niin siitä huolimatta jonot eivät olleet mitään hirmuttavan pitkiä, palvelu samoin hyvää. Sijainti ei meille nyt ihan kaikista paras, ellei ole autoa käytössä. Tutustu heidän nettisivuihin, sieltä varmasti löytyy tietoa. Huvipuisto, jossa kannattaa siis ehdottomasti käydä.
- malluska
Kannattaa mennä ja ehottomasti useammaksi päiväksi. Kylläkää mitään muuta ei siellä ole nähtävänä, sillä ko. paikka on keskellä peltoaluetta. Mutta kylä on kiva ja huvipuisto mukava, monipuolinen jopa vanhemmille. Olimme kesällä -06 poikien 9 ja 12 v kanssa paripvää. Hotelleista Colosseum on varmaan kokemus mutta pienet perhehotellit ovat ihan hyviä. Palvelu on erittäin hyvää, ainakin meillä. Oman hotellimme nimeä en muista mutta asumme kävelymatkan päässä Europaparkista joen rannalla. Suosittelen. Ja kaikista parasta, sielläkin pääsee kaikiiin laitteisiin rannekkeen maksamalla.
- 2005
Saattaa tulla kolmantena päivänä jo aika pitkäks, ei ole niin iso paikka. Laitteet on aika vaisuja. toiseksi kohteeksi Haidepark - hyvät laitteet!!
- 2005
siis Heidepark Soltau.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108