Hei bingo bango bongo

onpi kotimaani kongo

Asiasta toiseen. Miksi kokeneemmat HD ihmiset aina kertovat, että Sporsterista siirrytään isompiin malleihin, ihan kuin se olisi luonnonlaki. Eikö Sportster ole kuitenkin ihan käypä kulkuneuvo ja osalle paras mahdollinen pidemmän päälle? Ei kai isompaan pyörään siirtyminen mikään automaatti ole? Löytyykö joku, jolla olisi ollut Sporster pidempään, tai vaikkapa olisi siirtynyt isommasta HD:sta Sporsteriin?

3

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sportti on hyvä

      Kyllä, samalla Sportsterilla jo 17 vuotta. Pysyy mulla lopullisesti.

    • Kawapata

      Joo en tiiä? Mulla oli 52 virittämätön pannupää ja se oli tosi laiska! Kaverilla oli 900 sporster ja se oli paljon nopeampi. Saahan sporsterin helposti 1200 kuutioiseksi. Minusta arvostelu hiukan kohtuutonta.Mutta kuitekki kun rahat saan kasaan niin ison ostan! Varmasti sukkanauha miehiksi tai transfestiitiksi nimittely sporster miehissä herättää suuttumusta. Minäkin tunnen muutaman kaverin jolla sporty on ja veikkaa että parrat väpättäis jos HD miehen juttuja lukisivat.

    • Freiheit

      En välttämättä sanoisi, että "kokeneemmat HD ihmiset". Monesti isointa ääntä pitävät tuoreet kaverit, joilla on vielä joku machoilutarve. Itsellä on ollut sekä big twinejä että sportstereita ja sportti tälläkin hetkellä. Välillä sitä painottaa eri asiaoita ja välillä on lompsallakin sanansa asiaan sanottavana.

      Sanoisin, ettei tuo big twiniin siirtyminen ole mikään automatti tai must-juttu. Tiedän myös niitä, jotka ovat pettyneet siirrosta spora -> big twin.

      Oikeesti jos olis rahaa millä mällätä, niin hankkisin talliin sekä Buellin että Electran. Kompromissejähän nämä hankinnat aina ovat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      190
      8617
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4768
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4238
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      62
      3807
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3216
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2990
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2686
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2491
    9. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      44
      2304
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2213
    Aihe