Peltokorvessa

Kaunis viikonloppu mutta pakkasta paljon. Perheet luistelevat lapsiensa kanssa ja käyvät välillä autossa lämmittelemässä. Lämmin luistinkoppi on mutta ovi lukossa. Kylää opetetaan....mutta mihin?
21084
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä uutta tässä on. Lukossa se Peltokorven luistinkoppi on joka talvi ja samasta syystä: Joku onneton kiroilee kentällä ja koppi menee heti kahdeksi kuukaudeksi lukkoon!

Äänestä
  • joittenkin jeesustelijoiden luistinrata,suomessa sananvapaus myös ääneen.ps,jos kiekko ei tuu lapaan ni kyllä se oikeuttaa muutamaan voimasanan käyttöön vaikka kuulus käläviän keskustaan asti !!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


palellaan kirjoitti:

Kaunis viikonloppu mutta pakkasta paljon. Perheet luistelevat lapsiensa kanssa ja käyvät välillä autossa lämmittelemässä. Lämmin luistinkoppi on mutta ovi lukossa. Kylää opetetaan....mutta mihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu