kiire

voiko tulla lasias samentumaa, jos silmä lasit eivät ole tarpeeksi vahvat? kyllä vai ei
3526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja vielä kerran ei

Äänestä

Lasiainen ja silmälasien voimakkuudet ei ole missään yhteyksissä toisiinsa! Joku on tainnu heittää legendaa..

Äänestä
  • silmän paineisiin, jos liian heikkotehoiset lasit? ilmeneekö päänsärkynä tai muuna?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


likinäköinen16 kirjoitti:

voiko tulla lasias samentumaa, jos silmä lasit eivät ole tarpeeksi vahvat? kyllä vai ei

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu