kicksi

tossa sr50 factoryssä ei ole ollenkaan kicksiä. joten onko siinä varma sähköstartti. saisin tommosen skopan mutta mietityttää toi että miten lähtee kylmällä ilmalla?
kertokaas mulle vähäsen lisää tosta tsydeemistä.
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kyllä se lähtee sähköstartista vielä nollakeleilläkin ja pikkupakkasilla, kunhan vaan on akussa virtaa pyörittää starttia. en kuitenkaan suosittele ajamaan näillä -20 keleillä, koska kovassa pakkasessa startti voi jäätyä tai muuten vaan jumittua ja akku tyhjenee pakkasessa helpommin. ensimmäinen käynnistys keväällä saattaa kestää tovin, koska sähköstarttia joudut pyörittämään. voi imeä akusta aika paljon virtaa, mutta lähtee kyllä keväälläkin kun jaksaa starttia pyöritellä. muutenkin kannattaa akku ladata keväällä ennen ensikäynnistystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aaaprilia kirjoitti:

tossa sr50 factoryssä ei ole ollenkaan kicksiä. joten onko siinä varma sähköstartti. saisin tommosen skopan mutta mietityttää toi että miten lähtee kylmällä ilmalla?
kertokaas mulle vähäsen lisää tosta tsydeemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu