Laitan lieden ja tason nurkkaan. Yleensä näkee lieden takana tilan nurkkaan asti jolla ei tee mitään. Liesi-imurin kohdalle on laitettu apuseinä nurkaan. Olisiko hassun näköinen jos laittaisi tämän seinän alas asti ja näin laatoitus tulisi viistoon heti liesitason taakse.
nurkkaliesi
liesi
4847
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei näytä hullulta. On helppo pyyhkäistä puhtaaksi, kun ei tarvii kurkotella
Ihan normaali käytäntö
Siihen lieden taakse oli tehty sellainen koroke, (kaakeloitu), mikä toimi erittäin hyvin aputilana esim. kuumien astioiden jäähtyessä. Pidin ratkaisusta.
Joo laita ihmeessä miten haluat, se on sun keittö. Mene Novartin sivuille ja vilkaise Petra-malliston esitettä. Me tehtiin niin kuin siinä vaaleanvihreässä Nadia-keittiössä. Eli seinä alkaa heti hellan takaa vinona,siinä on hyllysyvennys mihin on upotettu valot.Ja tuli makee, kaikki on kehunu.