tyttö syntyi keisarileikkauksella Kuopiossa.Paino 1890 ja 43 cm. Mulla eteisistukka joka alkoi vuotaa.Paniikki aikamoinen, mutta pääasia että molemmat selvittiin .Itse olin sairaalassa viikon tyttö 4. Kotiin tullessa neiti painoi 2110 eli leikkinuken verran.Nyt ikää 1,6 kävelee osaa joitain sanoja yrittää syödä itse.Pieni hän on vieläkin .Kaikille keskos lasten vanhemmille onnellista uutta vuotta .
tyttö 32+2
jampero
21392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tosin rv 34 leikkauksen avulla sain ihanan poikani. 1900g ja 46cm.
Vuotava eteisistukka oli myös minulla ja se ei ollut mitään herkkua. Rajut supistukset siihen päälle vielä. Sai koko ajan pelätä että jotain kamalaa tapahtuu. Tuomiopäivänä selvisi että istukka oli jo valunut emättimeen ja kalkkeutunut. Huonosti olisi voinut käydä ellen olisi mennyt ylimääräiseen kontrolliin.
Onneksi syntyi terve poika.
Poika kohta 1v, kävelee, ei puhu muuta kuin omaa sökösököä :)tekee pahaa siskonsa kanssa.
Onnea kaikille
Hän oli 1490g ja vietti hengityskoneessa viikon, keskoskaapissa kaksi viikkoa ja sairaalassa yhteensä 7 viikkoa. kotiutui 2010g painoisena. Nyt jo kuitenkin reipas jätkä!