tyttö 32+2

jampero

tyttö syntyi keisarileikkauksella Kuopiossa.Paino 1890 ja 43 cm. Mulla eteisistukka joka alkoi vuotaa.Paniikki aikamoinen, mutta pääasia että molemmat selvittiin .Itse olin sairaalassa viikon tyttö 4. Kotiin tullessa neiti painoi 2110 eli leikkinuken verran.Nyt ikää 1,6 kävelee osaa joitain sanoja yrittää syödä itse.Pieni hän on vieläkin .Kaikille keskos lasten vanhemmille onnellista uutta vuotta .

2

1373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kpnb

      tosin rv 34 leikkauksen avulla sain ihanan poikani. 1900g ja 46cm.
      Vuotava eteisistukka oli myös minulla ja se ei ollut mitään herkkua. Rajut supistukset siihen päälle vielä. Sai koko ajan pelätä että jotain kamalaa tapahtuu. Tuomiopäivänä selvisi että istukka oli jo valunut emättimeen ja kalkkeutunut. Huonosti olisi voinut käydä ellen olisi mennyt ylimääräiseen kontrolliin.
      Onneksi syntyi terve poika.
      Poika kohta 1v, kävelee, ei puhu muuta kuin omaa sökösököä :)tekee pahaa siskonsa kanssa.

      Onnea kaikille

    • Dipar

      Hän oli 1490g ja vietti hengityskoneessa viikon, keskoskaapissa kaksi viikkoa ja sairaalassa yhteensä 7 viikkoa. kotiutui 2010g painoisena. Nyt jo kuitenkin reipas jätkä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      21
      2644
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      105
      2570
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1374
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1281
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      125
      1281
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      304
      1250
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      22
      1007
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      13
      991
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      979
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      60
      897
    Aihe