Onkos kukaan palstalaisista

sanotaan vaikka 5...10 vuotta sitten asuntoa hirmu isolla lainalla?
Kertokaapa joku oikea menestystarinakin ihan vaihteen vuoksi!
Eikö se parantaisi huomattavasti yleistä ilmapiiriä ja vähentäisi tyytymättömyyttä.
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tallissa ja rahaa on.

rommaa -340% ensi viikonloppuna....

siinä ilmapiiriä kerrakseen.

Äänestä

Ostin juuri kaksi uutta kerrostalokämppää helsingistä hyvältä alueelta merenrannalta. Toinen omaksi ja toinen sijoitusasunnoksi. Kallista oli mutta nämähän nousevat koko ajan, ihan koko ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostanut kirjoitti:

sanotaan vaikka 5...10 vuotta sitten asuntoa hirmu isolla lainalla?
Kertokaapa joku oikea menestystarinakin ihan vaihteen vuoksi!
Eikö se parantaisi huomattavasti yleistä ilmapiiriä ja vähentäisi tyytymättömyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu