Mitä palkkaa saa kassavastaava ruokakaupassa? Koulutusta yo pelkästään. Entä mitä hedelmä/vihannes osaston vastaava? Pitäis tietää äkkiä kun sen mukaan teen päätöksiä tulevasta.
Kiitti jos joku osaa vastata!
Palkasta kysely (kassavastaava)
5
6314
Vastaukset
- liha-kala-hevi-maito-juusto...
Sama palkka.. Kaupan TES.. jotain mahdollista nimellistä vastuulisää ehkä... sekin ei todennäköstä.. ainakaan kassavastuussa.. tilausvastuusta sain.. (Liha yms.) kannattaa kysyä! neljännen osaston vastuulleni kun sain, (ja 5 vuotta) ni sit sain pienen korotuksen.. Tosin TES:hän nousee 1,3,5,7...välein... Malttia! muuten se ei muutu.. ellei saa sit jotain sopimuspalkkaa... se on taas kiven alla.. ja työnantajan käsissä... Toivottavasti musta oli edes vähän apua, tai sekaannusta..:)
- Sieltä saat
palkkatietoa. Koulutuksesta ei ole mitään etua. Päin vastoin se aiheuttaa vain närää ja sekaannusta. Olisi parempi ettei olisi tuota yo;takaan.
Kaupassa painotetaan osaamista ei koulutusta. Mieluummin jos sinulla olisi vanha kansakoulu tai maalarin koulutus, niin voit nopeasti edetä urallasi vaikka alue-tai toimitusjohtajaksi.
Kaupallisesta koulutuksesta on hyötyä ammatissa aloitettaessa. Entisellä merkantin tutkinnolla ja merkonomin tutkinnolla pääsee heti 2. palkkaluokkaan. Jos olet esim. tradenomi saat tyytyä 1.palkkaluokkaan. Eli, mitä korkeampi koulutus sitä enemmän sinua siitä rangaistaan.Edes PAM;in työehtosopimus ei tunne korkeampaa koulutusta kuin merkonomi. - edellisiin
Kaikille tuoteryhmävastaaville kuuluu 5% lisä, myös kassavastaavalle. Kaikkien palkkaus meneekin sitten täysin taulukon mukaan samallatavalla. Eli esim. hevin vastaava ei saa parempaa liksaa kuin teollisten jne.
- esimerkiksi?
Ääk! Katselin ja tutkin kyllä työehtosopimuksia, johan siinä sekoaa tietämätön.. Voisiko joku kiltti kertoa esimerkiksi kassavastaavan tuntipalkan! Ihan perus, ilman lisiä. Menossa Helsinkiin K-markettiin duuniin ja peruspalkkani olisi n. 10 euroa tunnilta. Nouseekohan palkka mahdollisesti koeajan jälkeen? Annoinko huijata itseni halvalla töihin? Ollut huoltamoilla kassalla töissä kuutisen vuotta..
- kakkis
ei kannata yo pohjalla haaveilla vastaavan työstä.luet ensiks amk tutkinnon ja vasta sen jälkeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236955Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421239Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271032- 75891
Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61837Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal47834Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38781Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733