Elektroniikka halvalla

saksasta

Mistä liikkeistä (ei verkkokauppoja) kannattaisi Saksasta hankkia halvalla elektroniikka (navi, kamera)? Suuntana Frankfurt ja Munich.
Tai jos jollakin verkkokaupoilla olisi myös katumyymälöitä (esim. Suomen Verkkokauppa.com tyyliin).

5

1279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dober2

      Saturn-kauppoja löytyy kaikista suurista kaupungeista, luultavasti edullisin suurista ketjuista. Eivät huoli luottokortteja.

      • KariK

        Mediamarkt on kyllä selvästikin halvempi kuin Saturn, joka taasen on yleensä paremmalla (ja kalliimmalla) liikepaikalla


    • Pietro Pantalloini ohe Hose

      välttämättä Saturn taikka Media Markt ole halvimmat. Etsin ennen joulua kovalvyä jossa olisi ollut FW400 ja 800 ja halusin d2:n, joka olisi SM:ssä ollut 240 e ja MM:ssä 230 e. Apple Storessa oli sama 200 e kotiinkuljetuksella. Ei ollut vaikee arvata mistä ostin.

      Tässä sivu jossa voit verrat hintoja.

      http://geizhals.at/deutschland/

      Münchenin paras valokuvausliike on Foto Sauter, mutta se ei ole halvin. Löytyy googlaamalla.

    • NRW

      Ei täällä elektroniikka niin järkyttävän paljon halvempaa ole, jotkut tuotteet ovat kyllä selvästi kannattavampia täällä kuin Suomessa. Itse olen hankkinut läppärin monta sataa euroa halvemmalla täältä. Tallentava dvd-soitin tuli myös halvemmaksi sekä viimeisin hankintani digikamera. Hinta jäi semmoisen 50 Suomea halvemmaksi. Ja se dvd-soitin pari sataa.
      Saturn on yleensä kalliimpi kuin Mediamarkt tai Promarkt. Mediamarktissa ihan ok valikoima. Promarktissa luokattoman huono palvelu, mutta halvat hinnat. Sitten tietenkin ihan perusruokakaupoilla on välillä hyvää kamaa todella hyvään hintaan, mutta siloin pitäisi kyllä seurata noita kotiintulevia esitteitä. Tuotteita on yleensä hyvin vähän, joten ne on käytävä heti tarjouksen ensimmäisen päivän aamuna.
      Navigaattoreissa en ole huomannut suuria eroja ja usein sitä ei sitten suomen kielelle saa. Oma navini on saksan kielinen, mutta minua ei ole haitannut. Sitten esim. tietokoneiden näytöt ovat samanhintaisia ja jopa kalliimpia kuin Suomessa. Joten tarkkuutta. =)
      Tuo on totta, että luottokortti ei sitten käy oikein missään elektroniikkaliikkeessä. Liikkeet eivät halua ottaa riskiä luotolla maksavien asiakkaiden kanssa.

      • poiuuyy->NRW

        Kiitos asiallisesta vastauksesta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3834
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3415
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2428
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1799
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1746
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1449
    9. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1447
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1228
    Aihe