LUOMENPOISTO

Onko luomien poiston jälkeen mahdollisuus saada sairaslomaa päivä tai pari??? Minulta poistetaan kaksi luomea paikoista, jotka ovat töissä venytyksessä ja "käytössä" koko ajan.
25620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaikka työssäni jouduin nostelemaan painavia tavaroita, ja luomet leikattiin selästä. Ja harmittaa vieläkin, kun en osannut vaatia. Arpi venähti sitten loppujen lopuksi, ja epäilen, että se oli juuri tuon takia.

Mutta jos leikattava luomi(/luomet) on vielä isompi kuin minulla oli (halkaisija noin 1cm), niin ehkä sitten...? Ja yritä kinuta ja itkeä sitä sairaslomaa, niin jos vaikka onnistuisi :)

Äänestä

jonkin päivän. Pari luomea poistettiin ja tuli tikkejä pari ja toiseen kolme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

Onko luomien poiston jälkeen mahdollisuus saada sairaslomaa päivä tai pari??? Minulta poistetaan kaksi luomea paikoista, jotka ovat töissä venytyksessä ja "käytössä" koko ajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu