Vinkkejä onnistuneen pokeri illan onnistumiseen kaivataan.
Mulla on salkku jossa on ihan hyvät säännöt. Pro Poker salkku. Siinä on 2000 pelimerkkiä ja Texas Holdemia pitäisi pelata. Meitä on kuusi, riittääkö chipsit?
Mulla on salkku jossa on ihan hyvät säännöt. Pro Poker salkku. Siinä on 2000 pelimerkkiä ja Texas Holdemia pitäisi pelata. Meitä on kuusi, riittääkö chipsit?
Vastaukset 4
Vanhimmat
www.pelitalo.fi sieltä voit tilata Pro Poker lisächipsejä. Suosittelen että kannattaa tilata satsi lisää.
Meillä on yleensä ollu tommonen 1410 credittiä alussa jokaisella ja chippejä on yhteensä 1000 eli 5*200. Ylimääräsiäkin on jääny pankille.
jokaiselle on laitettu 10-15 merkkiä ja on siinä ehtiny pelaamaan pari kierrosta illassa. Saattapi olla että on aika noobi meiningiä mutta hauskaa on ollu ja pelit ei oo kestäny ylipitkään. Ollaan ehitty baariin ja tyttelit ei oo kyllästyny, sillon ko heitä on ollu mukana.
10-15 kipaletta jokasta sorttia 1*10, 5*10, 10*10, 25*10 ja 100*10.
Että näin meillä
Kunhan on chippejä tarpeeksi (ihan sama onko se 1000 vai 100), kunhan blindit ovat sopivat. Ja blindejä kannattaa myös nostaa. Apinoida voi netissä pelattavista sit&go turnauksista. Tuo nostaminen on tärkeää ettei peli jumita ja ekana tippunut joutuu katselemaan 3 tuntia kun muut vääntävät.