Eli minulla myös näyttö pimenee kesken pelin ja näytönohjaimen (gf6800gs)ohjelma sanoo "näytönohjain aiheuttanut toimintahäiriön...jne". Olen mielestäni eliminoinut lähes kaikki viat ja olen jauhanut tätä tällä palstalla ennenkin, joten anteeksi taas kerran. Ja virtalähde oli fortron 350.
Kysymys 1: mihin viittaa tämä, että tuollaisen kaatumisen jälkeen näyttiksen oma ohjauspaneeli väittää, että reso olisi 800x600 ja värit olisi se "pienin, 4-bittinen", vaikka todellisuudessa kumpakaan ei ole totta.
Kysymys 2: Kuuluuko koneen sisällä olevan tuulettimen, virtalähteen tai jonkun puhaltimen toimivan välillä kovempaa ja välillä hiljempaa? Kaverini (joka ei tiedä koneista enempää kuin minäkään), väittää, että sehän selväsi välillä ihan kuin hyytyy ja sitten taas tehostuu. Välillä ulvoo kovempaa ja välillä hiljempaa, olen luullut että se kuuluu asiaan?
Virtalähde vai näytönohjain
hajoamassa
1
298
Vastaukset
Oletko kokeillut näytönohjainta toisessa koneessa?Ensin tuota kokeilisin.
Oletko kokeillut toisella virtalähteellä?
Noinhan tuo selviäisi ainakin noiden osalta.
Joissakin gf6800 sarjan korteissa on olut BS ongelmaa jolloin kyse on jo takuuasiasta mikäli takuu voimassa.
Tuulettimet pyörivät yleensä sitä nopeammin mitä enemmän lämpöä/rasitusta kohdistuu tuuletettavaan osaan oli se sitten prossu,näytönohjain,virtalähde tai vaikka kotelo.
Ulina asiaa hieman hankala ottaa kantaa ilman kuulohavaintoa.Saattaapa se ehjäkin tuuletin tehdä tuollaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M847520Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2314942Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn844898HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen1114277Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584180Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu363675Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623272Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty712876Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj412020- 471735