Onko kokemuksia silmälasiostoksista Tallinnasta?
Saako yhä edullisemmin kuin Suomesta?
Voitko suositella silmälasiliikkeitä siellä?
Saako yhä edullisemmin kuin Suomesta?
Voitko suositella silmälasiliikkeitä siellä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllähän nekin tulivat maksamaan kun olivat oikein Zeiss-merkkiset.
Muutama päivä sitten sain lasit ruotsalaisesta nettikaupasta 61 eurolla (yksiteholasit, olen likinäköinen -2,75 ja -3,75). n. 42 € olisi maksanut jos en olisi ottanut pinnoitteita muovilinsseihin, mutta ne kannattaa kuulemma aina ottaa (lisähintaa 19 € / linssipari).
Ekalla kertaa tilaus/toimitus vie aikaa melkein 2 viikkoa, koska on pakko tilata 1-4 paria sovituslaseja ja palauttaa ne mahd. nopeasti takaisin. Kaikki postikulut sis. hintoihin.
Jos tilaa lisää laseja, varmaan tulee alle viikossa.
ALV sis. myös Suomen mukaan (22%, ruotsissa kai 25%).
kts.
www.glasogondirekt.com
sitte... Voimakkuuksilla -5,75, maksoi 240 euroa, Suomessa pelkät linssit olis maksanu 300 euroa.
Eagle-Vision oli liike. Kaikki meni loistavasti.
Pystyykö suomen kielellä asioimaan, niin että saa tarvittavat lisäpalvelut, ohennukset sun muut selviksi?
..puhuin suomea ja myyjä viroa. Kyllä sitä kummasti ymmärsi. pari kertaa tuli tenkkapoo mut sitte vaihdettii englanniksi.
.. liikkeellä oli nettisivut, muistaakseni myös suomeksi josa näkyi linssien hinnasto ja siellä oli niitä eri linssityyppejä niin tsekkailin vähä etukäteen.
Nyt lasit tarpeettomat 9.6.2006 tehdyn lasikin jälkeen. UPEAA!