Crash Bandicoot 2 salakenttiä

crash kakkonen

Eli siis kertokaa mistä löytyy salakenttiä kyseisessä pelissä. Kaikki värilliset timantit olen jo saanut, ja kerännyt kaikki laatikot ottamalla kahta vaille kaikista kentistä timantit, mutta silti olen pelannut vain 91% koko pelistä. onko jossain siis jotakin salakäytäviä, joista pääsee salakenttiin?

3

1431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirsikka******

      Hei,

      itse olen löytänyt vasta 2 salakenttää. Toinen on kentässä 16, kun 3. check pointin kohdalta lähdetkin menemään taaksepäin päädyt reiän kohdalle johon sitten pudottaudut. Reitin päässä on omenoita ja kun niitä menet ottamaan niin peli "imaisee" sinut salakenttään.

      Toinen salakenttä on kentässä 17. Loppupuolella kentää on ampuva kukka, joka ampuu omalta pyöreätlä alustalta. Salakenttään pääsee, kun on tappanut kukan.

      Osaatkohan muuten kertoa miten 2. kentän punaisen timantin voi saada?

      • kiitooos

        Punaisen timantin saa Air Crash-kentästä, ensimmäiseltä (tai toiselta?) vesiskootteriosuudelta, kun hypit vedessä olevia laatikoita pitkin tyhjälle tasanteelle. Pääset salakenttään, jonka lopussa on punainen timantti :)


      • Anonyymi00003

        Sen voi myös saada siitä kyseisestä kentästä missä sen näkee. Menee sen alle, menee kyykkyyn, hyppää ja painaa neliötä ja lopuksi "mahaplätsi". Näin olen itse saanut sen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2178
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      87
      1283
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1110
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      59
      1071
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe