Olemme lähdössä ruotsiin ja nyt huoletuttaa miten korvikkeella elävä pienokaisemme pärjää laivalla olo ajan? Ketokaa miten teidän vauvat ovat viihtyneet sekä miten säilytän avattua korviketta laivalla?
laivalle
<82>
2257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Me oltiin 3kk ikäisen lapsemme kanssa laivalla. Meillä oli "silja"hytti eli sellanen, missä oli mm. jääkaappi, oli kätevä avatuille korvikepurkeille. Jos muu ei auta, niin aina vaan uusi purkki auki, ei se nyt rahassa kuitenkaan paljon tee. Meillä vauva nukkui siellä ihan hyvin, mutta tietenkin ite oltiin sitten "aina hytissä" kun ei pienokainen kauaa jaksanut pyöriä kaupoissa, eikä tietenkään ravintolaan (siis juomasellaiseen) voi/viitsi mennä. Mutta ihan kiva reissu oli ja seuraavaakin on jo suunniteltu, mutta ensin käydään etelässä =)
kanssa sitä siljaclass hyttiä. on vähän tyyriimpi mutta on rauhallisemmalla alueellakin. Käytävä on periaatteessa suljettu ettei kukaan muu kun hytin omaava pääse sinne.