Mistä html sivuille ilmaista sivutilaa ? ?

zer0 cood

Mistä ilmaista sivutilaa mihin tyrkätä html sivut, ja tiedostojen siirto toimii vaivatta FTP ohjelamlla? Muutama mainoskin saa sivuilla näkyä, kunhan ei tule kävijöitä häiritseviä POP-UP mainoksia.

11

3308

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arkkunet tarjoaa ilmaista tilaa mutta tarvii perustella sivutilantarpeen. Tilasin itsekin heiltä tilaa ja varasin domaininkin Joomla beta 1.5 version testaamista varten. Beta versio ei vielä toimi mutta vakaa versio toimii domainin alihakemistossa http://prossu.com/joom/

      Pidän Arkkunet tilaa hyvänä vaihtoehtona ja lisää selviää käymällä heidän sivullaan seuraavasta linkistä
      http://arkku.net/

      • tietaja343234

        Jos sivut ovat tehtynä HTML, CSS, ja/tai JavaScriptilla, niin GitHubi voi hostata ne ilmaisesti ja tehokkaasti. https://pages.github.com/


    • Moikkeli

      http://www.personal.fi/ tuonne vasta siirsin omat sivut geocitiesilta, ja onhan nuo pelanneet. Sivulle ei tule mainoksia eikä lähdekoodiin ylimääräistä paskaa. Giga ilmaista tilaa, php, ftp sun muut.

      Koukkuna taisi ainakin ennemmin olla, että lähettävät sähköpostiin mainoksen päivässä. Käytin roskapostiosoitettani jota käytän yleensä kaikkeen rekisteröintiin.

      Suht uusi palvelu, jostain viime vuoden lopulta. Alussa oli parin päivän katkoksia, mutta nyt tuntuu pelaavan.

      Rekisteröityminen tosin on tehty yllättävän hankalaksi nyttemmin.

      • ilmooittaa aina, että sähköpostiosoite sisältää kiellettyjä merkkejä.


    • JouluServer

      http://www.jouluserver/
      Toi on hyvä!!!

      • com puuttu

        Jätit Com pois!!!

        www.jouluserver.com TOI !!!!


    • sivuparkki

      Sivuparkki.com tarjoaa kans rajottamatonta sivutilaa 50mt, tosin ilmottavat että perustellusti voidaan enemmänkin antaa. ei mitään mainoksia tai muita.

      • lalllla97

        Ovatko kyseiset sivutilat ilmaisia?

        Ovatkos kaikki tuo täysin ilmaisia?

        Ite rekkakoiduin jouluserverille,mutta eivät päästä enää kirjautumaan sisään. sanoo vaan että sivut "yrittävät poimia tietoja koneelta" tai jotain semmosta.

        Toinen mitä käytin tässä jonkin aikaa sitten,oli freewebs. Se oli kuitenkin hidas,ja enkun kielinen,ja kuvia ei saanut olla kovin montaa.

        Jos teen vain jotkun yksinkertaiset sivut esim jotkin opetus-sivut,tai yksinkertaisen ropen,teen ne webbisivulle. Sinnekkin tullut nyt mahdollisuus kirjoittaa HTML-koodeja.

        Mitäs kerrottavaa teillä olisi sunduubista? Onko hyväkin palvelin?


      • joni32
        lalllla97 kirjoitti:

        Ovatko kyseiset sivutilat ilmaisia?

        Ovatkos kaikki tuo täysin ilmaisia?

        Ite rekkakoiduin jouluserverille,mutta eivät päästä enää kirjautumaan sisään. sanoo vaan että sivut "yrittävät poimia tietoja koneelta" tai jotain semmosta.

        Toinen mitä käytin tässä jonkin aikaa sitten,oli freewebs. Se oli kuitenkin hidas,ja enkun kielinen,ja kuvia ei saanut olla kovin montaa.

        Jos teen vain jotkun yksinkertaiset sivut esim jotkin opetus-sivut,tai yksinkertaisen ropen,teen ne webbisivulle. Sinnekkin tullut nyt mahdollisuus kirjoittaa HTML-koodeja.

        Mitäs kerrottavaa teillä olisi sunduubista? Onko hyväkin palvelin?

        http://www.suffelisuklaa.org/ suffelisuklaa on yksinkertaisesti paras palveluntarjoaja, kaikki on rajatonta ja saa jopa oman s-postinki [email protected]!


    • FTP-Guru

      www.freehostia.com

      Eri hyvä, suosittelen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      66
      1110
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      42
      795
    3. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      782
    4. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      149
      726
    5. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      72
      717
    6. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      675
    7. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      78
      663
    8. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      53
      647
    9. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      202
      576
    10. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      115
      568
    11. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      540
    12. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      52
      529
    13. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      498
    14. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      10
      497
    15. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      490
    16. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      484
    17. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      112
      441
    18. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      25
      436
    19. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      65
      431
    20. Perussuomalaiset eiväy uskaltaneet tulla ulos bussista Helsingissä .

      Perussuomalaiset erikoisessa tilanteessa Helsingissä – Eivät uskaltaneet tulla ulos bussistaan: ”Uhka käsin kosketeltavi
      Kajaani
      158
      423
    Aihe