Mistä ilmaista sivutilaa mihin tyrkätä html sivut, ja tiedostojen siirto toimii vaivatta FTP ohjelamlla? Muutama mainoskin saa sivuilla näkyä, kunhan ei tule kävijöitä häiritseviä POP-UP mainoksia.
Mistä html sivuille ilmaista sivutilaa ? ?
11
3246
Vastaukset
Arkkunet tarjoaa ilmaista tilaa mutta tarvii perustella sivutilantarpeen. Tilasin itsekin heiltä tilaa ja varasin domaininkin Joomla beta 1.5 version testaamista varten. Beta versio ei vielä toimi mutta vakaa versio toimii domainin alihakemistossa http://prossu.com/joom/
Pidän Arkkunet tilaa hyvänä vaihtoehtona ja lisää selviää käymällä heidän sivullaan seuraavasta linkistä
http://arkku.net/- tietaja343234
Jos sivut ovat tehtynä HTML, CSS, ja/tai JavaScriptilla, niin GitHubi voi hostata ne ilmaisesti ja tehokkaasti. https://pages.github.com/
- Moikkeli
http://www.personal.fi/ tuonne vasta siirsin omat sivut geocitiesilta, ja onhan nuo pelanneet. Sivulle ei tule mainoksia eikä lähdekoodiin ylimääräistä paskaa. Giga ilmaista tilaa, php, ftp sun muut.
Koukkuna taisi ainakin ennemmin olla, että lähettävät sähköpostiin mainoksen päivässä. Käytin roskapostiosoitettani jota käytän yleensä kaikkeen rekisteröintiin.
Suht uusi palvelu, jostain viime vuoden lopulta. Alussa oli parin päivän katkoksia, mutta nyt tuntuu pelaavan.
Rekisteröityminen tosin on tehty yllättävän hankalaksi nyttemmin. - JouluServer
http://www.jouluserver/
Toi on hyvä!!!- com puuttu
Jätit Com pois!!!
www.jouluserver.com TOI !!!!
- sivuparkki
Sivuparkki.com tarjoaa kans rajottamatonta sivutilaa 50mt, tosin ilmottavat että perustellusti voidaan enemmänkin antaa. ei mitään mainoksia tai muita.
- lalllla97
Ovatko kyseiset sivutilat ilmaisia?
Ovatkos kaikki tuo täysin ilmaisia?
Ite rekkakoiduin jouluserverille,mutta eivät päästä enää kirjautumaan sisään. sanoo vaan että sivut "yrittävät poimia tietoja koneelta" tai jotain semmosta.
Toinen mitä käytin tässä jonkin aikaa sitten,oli freewebs. Se oli kuitenkin hidas,ja enkun kielinen,ja kuvia ei saanut olla kovin montaa.
Jos teen vain jotkun yksinkertaiset sivut esim jotkin opetus-sivut,tai yksinkertaisen ropen,teen ne webbisivulle. Sinnekkin tullut nyt mahdollisuus kirjoittaa HTML-koodeja.
Mitäs kerrottavaa teillä olisi sunduubista? Onko hyväkin palvelin? - joni32
lalllla97 kirjoitti:
Ovatko kyseiset sivutilat ilmaisia?
Ovatkos kaikki tuo täysin ilmaisia?
Ite rekkakoiduin jouluserverille,mutta eivät päästä enää kirjautumaan sisään. sanoo vaan että sivut "yrittävät poimia tietoja koneelta" tai jotain semmosta.
Toinen mitä käytin tässä jonkin aikaa sitten,oli freewebs. Se oli kuitenkin hidas,ja enkun kielinen,ja kuvia ei saanut olla kovin montaa.
Jos teen vain jotkun yksinkertaiset sivut esim jotkin opetus-sivut,tai yksinkertaisen ropen,teen ne webbisivulle. Sinnekkin tullut nyt mahdollisuus kirjoittaa HTML-koodeja.
Mitäs kerrottavaa teillä olisi sunduubista? Onko hyväkin palvelin?http://www.suffelisuklaa.org/ suffelisuklaa on yksinkertaisesti paras palveluntarjoaja, kaikki on rajatonta ja saa jopa oman s-postinki [email protected]!
- FTP-Guru
www.freehostia.com
Eri hyvä, suosittelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938018
- 403842
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241290
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321123Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,301057Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10840Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27752