Etsitään vähäruokaista ja dynaamista EMÄNTÄÄ. Paikka täytetään toistaiseksi voimassaolevana 3 kk:n koeajalla. Avioliittokin on mahdollinen, jos uskonnolliset tai muut syyt kieltävät esiaviollisen suhteen. Emännän tehtäviin kuuluvat tavallisimmat emännän työt, kuten kodin- ja eläinten- ja isännän- ja tulevien lapsien hoito. Palkka maksetaan luonnossa, täysi ylöspito tarjotaan ja lisäksi 20 euron kuukausiraha omiin menoihin. ABC-ajokortti ja verkon soutamistaito vaaditaan. Kokemus vastaavista tehtävistä kerryttää plussaa hakijamatriisia laadittaessa.
Emännän virka haettavana
Vili Vili Vili Veikkosen ve...
172356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
itse hoitaa tuon viran!Taidat olla täys sovinistisika, ku noin ala-arvoisia juttuja edes ehdottelet!!! Sillä 20 euron kuukausirahalla voit vaikka pyyhkiä persauksesi, jos et parempaa käyttöä keksi!! Ja luuletko tuhkamuna vielä lapsia saavan?!
emännän virkaan, mutta kun tuo kuukausiraha ei oikein riitä. Pakolliset menot sattuu olemaan 22,50€/kk. Biologinen kello tikittää kyllä niin kovaa vauhtia, että joudun varmaan vielä harkitsemaan avoinna olevaa virkaa. Vielä yksi tarkentava kysymys virasta, onko pakko täyttää kaikki kritteerit 100%:sti?
Helsingissä on ravintola nimeltä Don't tell mama. Siellä niitä emäntätarjokkaita istuu sinulle illat pitkät.
Riuskoja ovat soutelemaan ja auton ajoon. Sattavatpa nuo tortunkin pyöräyttää.
Aviollisissa toimituksissa saat olla hieman vapaamielisempää sorttia...
No hei. Tosi kyvykkäille voidaan palkkaa hieman korottaa. Ei 22,50€/kk mikään mahdoton toivomus ole. Jos ei tule kaikkia kritteereitä täyttäviä ehdokkaita, niin toki voidaan joustaa. Sinun tapauksessa tuo biologinen kello on miinuspointseja tuova RISKI. Jos sinut valitaan, niin tiineeksi on tultava koeajan puitteissa, riskien minimoimiseksi koeaikaa voitaisiin jatkaa esimerkiksi kuuteen kuukauteen.
Mahtaisikko niistä saada kunnon emäntää. Vai ovatko enemmän seikkailevaa sorttia? Minä kun kahtelen enempi yhden miehen naista monen naisen miehelle.
kyllä mulla varmaan kyvyt on hyvät. Sannoovat, että veän vertoja nuoremmallekki.. Sitä se akateeminen koulutus tekee. Ainut pahe on tuo yltiöpäinen rahan tuhlaus. Vaan kyllä nää varmaan mulle heti alakuusa sen palakan korotuksen annat, nii eiköhä me toimeen tulla(ku sulla tuota rahaahi kuuluu olovan)! Onhan tuota maailamalla nuita mukuloita mistä ottaa, jos en tiineeksi satu tulemaan.
Sillo ku sinä souvat, ni minä huopaan..
On liian kaukana ja lähteeko tänne korpeen kainuun rajamaille,Pitäs saada oma ruhtina Suomussalmelta.Onko ooes Kalevan lukija.
ketään suomalaista naista saa tuohon virkaan!
kalliiksi tulee.Vaatteet pitää olla viimeisen päälle.Siihen vielä meikit ja pakkelit.
Vähän ajan päästä tuleekin sitten sukulaiset
ja enon serkun kaimat elätettäväksi.
tuohon raha puoleen kariutu meijän lupaavasti alkanut suhe.nuin nuukalle miehelle en jäläkikasvua ala vääntämään.mutta kävisikkö pelekkä kuivaharjoittelu?t.sinisilmä ilman sinisiä iiriksiä..
Luuletko sinä, että sitä rahaa olisi, jos sitä olisi vuosikaudet syydetty joutavaan. Kyllä se on rahamies joka ei tuhlaa, joka tuhlaa on entinen rahamies. Ei minua mikään kuivaharjoittelu kiinnostaa, vaikka nallin saattaisit laukaistakin. Nyt nimittäin ammutaan kovilla.
vähän sulle tulossa nuita hakemuksia. Kannattasko nyt ottaa jouku kokeille?
En kyllä ymmärrä, mistä johtuu, että on näin vähän hakemuksia tullut. Olisi varmaan pitänyt lisätä oma kuva ilmoitukseen, sitten hakemuksia olisi tullut huomattavan paljon enemmän. Liekkö kaikki naimaikäiset tyttäret menneet tuonne kaupunkeihin. Pittää ruveta kopioimaan tätä viestiä tuonne suurimpien kaupunkien palstoille. Kevät koittaa ja mahlat virtaa. Kyllä se tästä.
ne mahlasi!sovinistisika!
myös omasta aktiivisuudestasi. Ethän ole edes kaikille vastannut. Valokuva olis varmaan ollut nastajuttu. Olisit varmaan tukehtunut siihen hakemustulvaan.
MAAJUSSILLE MORSIAN -OHJELMAAN, TULEE VARMAAN UUDESTAAN, KUN OLI NIIN SUOSITTU. SIELTÄ SAAT VAIMON JA PÄÄSET JULKKIKSEKSI. 2 KÄRPÄSTÄ YHDELLÄ ISKULLA. JA SAATATPA PÄÄSTÄ EHKÄ KANSANEDÚSTAJAEHDOKKAAKSI, JOS OLET TARPEEKSI KUJEILEVA TYYPPI.
Reach 1000 Beautiful Russian Princess with Live Chat. Join Free.