Edullisin liittymä?

Voisiko joku kertoa mikä olisi kaikista edullisin puh.liittymä? olen aika tietämätön näissä asioissa, tällä hetkellä minulla dna-vakio ja puh.laskut aivan liian suuria! puheluita ei tule paljon per/kk mutta olen tosi kova viestitteleen! eli kertokaas nyt mikä kannattaisi hankkia ja miten voisin pienentää puh.laskujani! KIITOS jo etukäteen!
91389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

käyppäs sellaisella sivulla kuin www.vertaa.fi ja katso(ihan vain vinkiksi), jos tiedät puheluminuuttisi ja tekstiviestisi määrän

Äänestä
  • Itsellä kolumbus paketti liittymä saan puhua 8tuntia 20min ja lähettää 100 viestiä 20 euron hintaan,saunalahdella on kanssa paketti liittymä juttuja ja dnalla.
    Sitten lähettelen ilmaisia tekstiviestejä apinat.fi kautta 5kpl vaan päivässä mutta kuitenkin

    Äänestä

Suosittelisin ehdottomasti Soneran liittymiä. Niissä on edulliset kk-maksut ja puheluhinnat. Muutoinkin Sonera arvostaa asiakkaitaan!

Äänestä
  • Kyllähän pomppas. Mielestäni ovat aika syvältä.

    Äänestä

  • laskut kurissa kirjoitti:

    Kyllähän pomppas. Mielestäni ovat aika syvältä.

    Mulla on ollut kännykkä- ja nettiliittymä niin pitkään soneralta, että saan sen niiden etu-ohjelman kautta mm. tietyn määrän puheaikaa kuukaudessa. Soittelen vähän ja silloinkin lähinnä yhdelle ihmiselle, jonka kanssa on edullinen kotoisoitto-systeemi. Tuo ilmainen puheaika siis kattaa oikeastaan kaikki puheluni, ainoa mitä maksan on se kuukausiveloitus tms. ja tekstarit joita lähetän paljon. Lasku on n. 25 euroa parin, kolmen kuukauden välein.

    En kyllä osaa verrata muihin liittymiin kun en ole sellaisia omistanut, mutta esim. ne liittymät joiden mukana tulee kokonaan ilmaiset tekstiviestit, maksaa yleensä jo kuukaudessa niin paljon enemmän kuin nykyinen puhelinlaskuni ettei kannata.

    Äänestä

DNA Onni.O,69 perusminuutti jA O,66 kk maksu.Etusopimusasiakas etu n.0,40 DNA-DNA.
Jos ei soita paljoa,ei paljon kuluja.Suosittelen sinulle.

Äänestä
  • ärrän tarjouksia hyödynnän ja netin kautta saa 10% enemmän puheaikaa kun siellä lataa. Viestitän ahkeraan, mutta en soittele juuri lainkaan. Ihan ok.

    Äänestä

Tämä on paras ja aivan ilmainen vaikka ei olekkaan puh liittymä!
Saat 50USD kun liityt mukaan ja se sijoitetaan puolestasi sekä jokaisesta uudesta mukaan lähteneestä saat 50USD sijoitus tilille!
Tämä ei todekaan maksa nyt eikä myöhemminkään mitään!
Käy rekisteröitymässä allaolevan linkin kautta!



http://www.wealthtoolbox.com/[email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


help me! kirjoitti:

Voisiko joku kertoa mikä olisi kaikista edullisin puh.liittymä? olen aika tietämätön näissä asioissa, tällä hetkellä minulla dna-vakio ja puh.laskut aivan liian suuria! puheluita ei tule paljon per/kk mutta olen tosi kova viestitteleen! eli kertokaas nyt mikä kannattaisi hankkia ja miten voisin pienentää puh.laskujani! KIITOS jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu