Pyhäniemen viikkon elokuun alkuun sijoittuvan. Paikat kelomökissä neljälle hengelle. Myisin nyt edulliseen hintaan 7500€. Holiday Club pyytää samanlaisesta osakkeesta 14500€, eli halvalla lähtisi.
Myisin loma osakkeeni
kohtuuhintaan
103436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aika hassua kun sanot että hcf pyytää 14500, mielestäni olet nyt sekoittanut studion ja 2 mh arvot. Studio 4 henk , ei maksa 14500 edes överihintaisen hcf:n hinnastossa luulen. Mutta katso ihmeessä
www.omaloma.net. Sieltä saat realistisemman hintakuvan
urpo joka kuvittelee saavansa osakkeesta Pyhyniemen paska paikasta 7500 euroa!!!kamoo sillä käypä hinta 750 euroa ja minä tarjoan 500 kun ei ole rahasta kiinni. On meitä moneen junaan ja taas yksi reppana jota on sahattu silmään ja kalliisti.
Pyhäniemi on nousussa, sielä kehtitetää ravintolapalveluja, kehitetään aluetta, harrastuspaikkoja, osakkaat maksavat nykyään kaikki
ravintolan ym. remontit, joten nyt mennään oikeaan suuntaan, paitsi se et ravintola on aina kiini, että se ei varmaa tuota mitää, mutta jos tosiaan tulevat lisävastikkeet ei pelota, niin hyvä viikko-osake olisi nyt saatavana. Mutta pilkkahintaan en sitä myy
ja korjaus edelliseen, mökis on 2 mh.
Olen rehellinen ihiminen ja haluan siis kertoa, että
ravintola ja muut rakennukset ja harrastusalueet esim. myytiin HCF:n äänivallalla kiinteistöyhtiöille, joka on mun mielestä sieltä niin syvältä, ja ymmärtäispä joskus tarkoitukse
miks nii piti tehdä, kun nyt omistajat kaikki keide kanssa oon Pyhäniemen lomil jutellu on tosi
käärmeissää, paikka on kaunis mökit suht siiste, hinnast en pudota ainaka viel täs vaihees, täytyy seurata mitä tost oikeudekäynnis viel tulee, ja miten lehdistö ja tiedoitusvälineet asiat julkituo, tiedä häntä vaik pääsisi viel filmitähdeks?
ovenkahvat kultaa niin en enempää tarjoa, ja se pitää ja enempää et saa.
nythän ne venäjän uusrikkaatkin tulevat, ovat kuulemani mukaan kovasti kiinostuneita Suomen kohteista, joten eipä hätää........
että ovat niin tyhmiä kuin te osakkeenomistajat? et saa edes 500 euroa sillä ymmärtävät rahan päälle ja mikä on sijoitus ja mikä on kankulankaivo.
liian kalliilla.
HC:n hinta ei ole mikään referenssi. Kannattaa verrata hintoja markkinahintoihin.
Jonkinlaista käsitystä saa http://www.omaloma.fi/lomaosakkeiden_hinnat.html
Tosin omat osakkeen olen ostanut (ja valitettavasti myös myynyt) huomattavasti halvemmalla.
Tuolla hintapyynnällä myyt osakettasi seuraavat kolmekymmentä vuotta.
nähdä osakkeen myyjän ilme? siitäkin voisin euron maksaa jos laitat sen nettiin. Sinua on jymäytetty, nytkö sen ymmärsit?
Tarjoan 100 euroa.
koska, et voi tietää paljonko joudut maksamaan tulevaisuudessa ns. kehittämisrahaa lomakohteeseesi. Voi tulla halvasta viikosta hyvin kallis. Jos et maksa ja pyristelet oikeusasteissakin vastaan, hinta voi olla 10 000-20 000 euroa.
Vaasan HO kohtuullisti aikaisemma jutussa kertyneet oikeuskulut n.17000 eurosta 10 000 euroon.