old phuket

Millainen hotelli, kokemuksia? Vinkkejä ekakertalaiselle Thaimaassa muutenkin otetaan vastaan.
2824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ollaan menossa old phukettiin viikon päästä,olis kyllä kiva kuulla kokemuksia...

Äänestä
  • Jouluna 2005 olin ko hotellissa eikä mitään moitittavaa. Hotelli on melko pieni, ja sijaitsee sivukadun varrella. Rauhallinen siis. Hotellin takana oli iso "niitty" jolla laidunsi jotain kantturoita. Ei niistä mitään haittaa ollut, ei edes ötököitä huoneessa, mutta paikalliset tuntien siinä saattaa olla nykyään joko hotelli tai hotellityömaa.

    Uima-allas löytyy, ei tosin mikään olympiamittainen, kolmannesta kerroksesta ja sieltä löytyy myös sauna! En kokeillut, joten paha sanoa onko se oikea suomalainen vaiko ehta ruotsalainen (=kylmä) sauna. Altaalla on myös hierojia.

    Aamupala oli perustasoa, ei mitään erikoista, mutta kaikki tarvittava kuitenkin. Muista aterioista en tiedä kun söin muualla.

    Huoneet; no, huone on huone. Pienempiäkin on nähty. Telkkari on ja noin 1000 kanavaa joista 3 englanninkielisiä. Minibaari löytyy. Sänky on paikalliseen tapaan pirun kova, täytetty kuulemma kookospähkinän kuorilla.

    Muuta? Karonin keskustaan 500m (?) menee näppärästi kävellen. Rantaan 200m. Phuket Towniin tai Patong Beachille tuktukilla, sovi hinta etukäteen. Aurinkomatkojen toimisto on hotellia vastapäätä.

    Ihan hyvä hotellivalinta, olisin varmaan mennyt uudestaan samaan hotelliin, mutta kun oli täynnä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hotelli kirjoitti:

Millainen hotelli, kokemuksia? Vinkkejä ekakertalaiselle Thaimaassa muutenkin otetaan vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu