Messinkisten ovenpainikkeiden

käsittelyyn kuluneen/vanhan näköisiksi on lukemani mukaan olemassa jotain ainetta? Mitä ja mistä sitä voisi kysellä? Onko kenelläkään tietoa?
21141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poista lakka pinnasta, niin ne tummuu hetkessä.

Äänestä

Maksahappo apteekista, LamTeknon messinkihappo, ja muutkin happamat aineet tummentaa messingin, mutta lopputulos on aina erilainen kuin luonnollinen patina. Anna olla, aika tekee tehtävänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie100 kirjoitti:

käsittelyyn kuluneen/vanhan näköisiksi on lukemani mukaan olemassa jotain ainetta? Mitä ja mistä sitä voisi kysellä? Onko kenelläkään tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu