Hiiri

Menin hiiren vaihdon yhteydessä hölmöyksissäni
poistamaan vanhan hiiren käytöstä ohjauspaneeli/hiiri asetuksista.
Nyt en saa korjattua virhetta kun kursori ei enää liiku mihinkään. Osaako joku neuvoa miten saan hiiren taas pelittään.

Kiitosta
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Windowsissa voi tehdä melkein kaikki hiiritoiminnot myös näppäimistöltä.

Aloita painamalla sitä ikkuna-näppäintä, valitse nuolinäppäimillä ohjauspaneeli, paina enteriä, valitse nuolinäppäimillä hiiren asetukset ja paina enteriä.

välilehdillä pääsee liikkumaan painamalla tab-näppäintä niin monta kertaa, että osoitin osoittaa välilehdelle, ja sitten nuolilla haluttu välilehti.

Jos hiiri on usb-malli, niin eikös sen pitäisi lähteä toimimaan irroittamalla se ja laittamalla takaisin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helppivä kirjoitti:

Menin hiiren vaihdon yhteydessä hölmöyksissäni
poistamaan vanhan hiiren käytöstä ohjauspaneeli/hiiri asetuksista.
Nyt en saa korjattua virhetta kun kursori ei enää liiku mihinkään. Osaako joku neuvoa miten saan hiiren taas pelittään.

Kiitosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu