Oulussa asunnot äkkiä

3563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Montako Nokia Networksiläistä Oulussa on? 1000? 2000? 200 000 ihmisen asumiskeskittymässä on merkityksetöntä, vaikka jokainen heistä menettäisi työnsä (mikä on erittäin epätodennäköistä). Työttömyys vähenee jatkuvasti ja paikkoja on auki pilvin pimein joten Oulun lähialueen asuntojen hinnoissa tuollainen ei näy millään tavoin.

Äänestä
  • Oulussa on vain 120 tuhatta asukasta.

    NNS työllistää itse suoraan noin 2 - 3 tuhatta
    Alihankkijoita arviolta 2 kertaa enemmän

    Kerrannaisvaikutuksineen työopaikka menee noin 5 %:lta Oululaisista.

    Kai tuo nyt jossain näkyy ?

    Äänestä

  • Iso S kirjoitti:

    Oulussa on vain 120 tuhatta asukasta.

    NNS työllistää itse suoraan noin 2 - 3 tuhatta
    Alihankkijoita arviolta 2 kertaa enemmän

    Kerrannaisvaikutuksineen työopaikka menee noin 5 %:lta Oululaisista.

    Kai tuo nyt jossain näkyy ?

    Herra/Rouva joka toisia tuomitset tyhmäksi; Voitko kertoa mistä löysit tuon tiedon että Oulun Nokia Networksilla työskentelee pelkästään oululaisia eikä lainkaan ympäristökuntien asukkeja? Naapurini (asun ympäristökunnassa) kertoi työskentelevänsä tuossa puljussa, mutta lieneekö sitten valehtelija tai sittemmin potkittu pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MYYNTIIN ! kirjoitti:

http://hightechforum.kaleva.fi/index.cfm?alue=10&Id1=631608&OpenStory=1&lang=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu