miksi ei täällä 50+ palstalla synny

kunnollista keskustelua? Joutavanpäiväistä pölinää joutavista, ei mitään kunnon vastusta eikä väittelyä. Niin petyin tuohon presidentti-keskusteluunkin, olisi ollut mielenkiintoista vaihtaa kunnollisia ajatuksia.
No, ei sitten,menen muille palstoille.
13908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

,,,

Äänestä

tuonne 40 palstalle,siellä se kunnon rähinä on pari päivää ollut.
Sinne kun kommennetteja laitat niin varmasti saat vastusta ja väittelyä.
Hyvässä lykyssä viestisi vielä poistetaankin.

Äänestä
  • täällä on todella ihmeellisiä juttuja ja olenkin kerennyt epäillä omaa päätäni,josko?

    Äänestä

Tämä palsta on pintanokkelien palsta.Lyhyitä kysymyksiä, lyhyitä vastauksia, kännykkäpeliä. Tarkoitettu ihmisille, jotka eivät liikoja mieti, eivät jaksa lukea, keskittyä, ajatella. Tämä on heidän keskusteluaan. Anna heidän keskustella tavallaan, eivät he muuksi muutu.

Äänestä
  • Muuttuvat muuksi miettiessään tai kutuksi. Anna heidän olla.

    Äänestä

  • Ak:n lapio kirjoitti:

    Muuttuvat muuksi miettiessään tai kutuksi. Anna heidän olla.

    Eikö kututuskin ole muka mukavaa, senkin sitruuna..

    * :) *

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    Eikö kututuskin ole muka mukavaa, senkin sitruuna..

    * :) *

    Tututkaan kututa.

    Äänestä

  • Ak:n lapio kirjoitti:

    Tututkaan kututa.

    oho, ei ihme jos ei kut(k)uta..

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    oho, ei ihme jos ei kut(k)uta..

    Kunhan pitkät pätkät on oriisi kirmaillut.

    Äänestä

  • Ak:n lapio kirjoitti:

    Kunhan pitkät pätkät on oriisi kirmaillut.

    siinä kirmailijalle viimen...)

    Äänestä

Millos tulet sitten takaisin?

Äänestä

kirjoitetut jutut eivät anna mitään oikeaa kuvaa kirjoittajien kallonsisällöstä. Kuka tänne jaksaa kirjoittaa syvälleluotaavia sielunmaisemia, joita todellisuudessa miettii. Onhan itsellekin helpompaa kirjoitella niitä näitä, kuin oikeita mietteitään.

Kuka luulee osaavansa näiden kirjoitusten perusteella antaa arvostelmia toisistaan? Siinä kyllä menee enemmän kuin paljon mönkään.

Minä itse ainakaan en ole koskaan osannut, tuskin edes tahtonut, tämänkaltaiselle leikkifoorumille tuoda sieluni salaisimpia mietteitä julki. Tuskin niitä osaan aina edes itse itselleni selittää.

Siis, jos joku tahtoo syvää keskustelua, sitähän voi parhaiten käydä oman parhaimman itsensä kanssa.

Äänestä

Tässä iässä syntyvyys on jo aika minimaallista.
Yrittäähän aina voi,tuloksia vain ei taho syntyy.:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


öhh... kirjoitti:

kunnollista keskustelua? Joutavanpäiväistä pölinää joutavista, ei mitään kunnon vastusta eikä väittelyä. Niin petyin tuohon presidentti-keskusteluunkin, olisi ollut mielenkiintoista vaihtaa kunnollisia ajatuksia.
No, ei sitten,menen muille palstoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu