MITEN PITÄISI TOIMIA, Philipsin tallentava DVD ei pelittänyt ei kertakaikkiaan! Vaihtoivat päikseen uuteen JVC:hen ja sanoivat että plussien pitäisi näkyä k.o. laitteessa. Niinpä niin -nyt on käynyt ilmi että nelisenkymmentä "plussa" elokuvaa ei näy ilman jotain helvetin finalisointia. Kysynkin pystyykö levyt finalisoimaan tuolla JVC:n laitteella vaikka se on n.s. miinus.
Vastaukset 3
Käsittääkseni ei ole mitään mahdollisuutta finalisoida ko. laitteella. Tietokoneella voit lukea levyt Isobusterilla (rekisteröidyllä versiolla) ja polttaa uudestaan.
- tpi
Olisikohan kannattanut lukea se laitteen manuaali, eikä tehdä tyhmyyksiä? Eli jättää finalisoimatta levyjä?
Itse olen aina finalisoinut joka levyn välittömästi. tpi kirjoitti:
Olisikohan kannattanut lukea se laitteen manuaali, eikä tehdä tyhmyyksiä? Eli jättää finalisoimatta levyjä?
Itse olen aina finalisoinut joka levyn välittömästi.Jos levyä editoi, ei sitä välttämättä ehdi tehdä heti, eikä tämän jälkeen voi finalisoida. Tämä on eräs syy käyttää DVD RW levyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1761370- 881214
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2071110- 68952
- 59721
- 55590
- 32568
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80526- 45497
No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29494