MITEN PITÄISI TOIMIA, Philipsin tallentava DVD ei pelittänyt ei kertakaikkiaan! Vaihtoivat päikseen uuteen JVC:hen ja sanoivat että plussien pitäisi näkyä k.o. laitteessa. Niinpä niin -nyt on käynyt ilmi että nelisenkymmentä "plussa" elokuvaa ei näy ilman jotain helvetin finalisointia. Kysynkin pystyykö levyt finalisoimaan tuolla JVC:n laitteella vaikka se on n.s. miinus.
Plussat & miinukset!!!
HUH HUH
3397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Käsittääkseni ei ole mitään mahdollisuutta finalisoida ko. laitteella. Tietokoneella voit lukea levyt Isobusterilla (rekisteröidyllä versiolla) ja polttaa uudestaan.
Olisikohan kannattanut lukea se laitteen manuaali, eikä tehdä tyhmyyksiä? Eli jättää finalisoimatta levyjä?
Itse olen aina finalisoinut joka levyn välittömästi.
Jos levyä editoi, ei sitä välttämättä ehdi tehdä heti, eikä tämän jälkeen voi finalisoida. Tämä on eräs syy käyttää DVD RW levyjä.