markka

Nyt se sitten tapahtui. Asunnonarvo - lainamäärä ylitti 170 000 euron rajan.
3223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse kävin jo ihan rajalla, mutta otin vähän lisää lainaa, kun se on niin halpaa.

Äänestä
  • Ette ole miljonäärejä. Miljonäärejä olette vasta jos uskallatte myydä ja joku oikeasti maksaa sen mistä nyt vain itseksenne haaveilette.Jos näin on oikeasti tapahtunut,tulkaa sitten vasta elvistelemään nettiin.

    Äänestä

  • elvistelkö kirjoitti:

    Ette ole miljonäärejä. Miljonäärejä olette vasta jos uskallatte myydä ja joku oikeasti maksaa sen mistä nyt vain itseksenne haaveilette.Jos näin on oikeasti tapahtunut,tulkaa sitten vasta elvistelemään nettiin.

    ...on kertoa, kuinka paljon säästi, kun jätti ostamatta.

    Prosentteina säästö on vielä sitä suurempi, mitä vähemmän rahaa on omalla tilillä. Esim. rahaa tilillä 19 euroa (=ei saa nostettua automaatista) ja tuhnu jättää 400 kiloeuron kämpän ostamatta -> huikea 21053 % säästö päivässä = 7684210 % vuodessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miljonääri. kirjoitti:

Nyt se sitten tapahtui. Asunnonarvo - lainamäärä ylitti 170 000 euron rajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu