Hyväst mänöö tällä haavaa! Paitsi et pakkane kiristyy tääl eteläskii ja tuntuu, et meitin residenssi pian hajoo, ku pakkane paukkuu nurkissa.
Mut vaik hajois, ni ei mitiä väliä jos...
Ootteks joutunnu tekemisiin freelotto.com sivujen kaa? Mää täs taannoin pistin rivit vetään ja sain SP:iin viestin, jot oon voittannu hirveesti taaloi. Tarvitteevatten Visan tai Mastercardin numberon, et sais shekin.
Onneks yks emännän siskoista on hommissa KRP:n talousrikosyksikössä ja lupas tutkii asiaa.
Kattelin kyl tän 24:sen palstoilta, et taitaa olla huijausta ja googlettamalla löytys lisää vastaavii kommenttei. Joten kai pare, ettei mökki sitteskää hajois!
Kertokaaha, jos ootte "koittannu siel onneenne" ja mitä ootte tehny, tahi pikemminnii jättänny tekemiti!
Potti nääs houkuttas, mut noi kommentit masens mielen.
Ja nyt öitä ite kullennii!
31.01.-07 keskelviikkoo
11
580
Vastaukset
- åpoi
tasapuolisesti
pakkanen paukkuu nurkissa, mutta uuninpankolla tarkenee hyvinki pelkillä perusjuomilla, joissa ei oo rosentteja
hieman epäilyttävältä kuulostaa tuo karbidin vapaalotto
pitikö peli maksaa vai oliko ilmainen?
jos oli maksuton peli, älä lähetä mitään tietoja Raitis kiireinen keskiviikko pikku pakkasessa!!
- tällä kertaa vastaan nimett...
mitään tilinumeroita eikä korttinumeroita. Jotain "jenkkipotaskaa" tuo on ihan varmasti. Miten vois saada hirveesti taaloja ilmaiseksi???
Taidanpa piruuttani kokeilla itsekin, mutta takuulla ei Visa-kortin numero lähde mihinkään epämääräisiin käsiin, jos niin sanotusti voitan, hmm. Mulla on rekattu nimmari, mutta näin tänään. Älkää pahastuko. Kokenut kaiken tietää.Kerron sit miten kävi!!! Paras olla lähettämäti mitään kortiloin numeroit, tuskin ne meiteille mitään ilmaisii taaloja lähettelis. Mutta raitista on ulkona ja mun kuupas myös, ainaski tään päivää! Niin on menny tääkin tammikuu tipatonna!
meni täälläkin kolmas tammikuu.Ja mistä olen iloinen,niin siitä ensimmäisestä tipattomasta tammikuusta(2005)sain sellaisen kipinän tipattomuuteen,että sitä onkin jatkunut yhtämittaisesti -05 juhannuksesta tähän asti.
Helmikuussa jatkuu tipattomuus,mutta palstalla käyntejä vähennän.Ja jos milloin käyn,niin rekisteröidyllä pörri.1 nimimerkillä kirjoitan.
Raitista ja reipasta helmikuuta kaikille.t pörri- Cettuz!
pörri.1 kirjoitti:
meni täälläkin kolmas tammikuu.Ja mistä olen iloinen,niin siitä ensimmäisestä tipattomasta tammikuusta(2005)sain sellaisen kipinän tipattomuuteen,että sitä onkin jatkunut yhtämittaisesti -05 juhannuksesta tähän asti.
Helmikuussa jatkuu tipattomuus,mutta palstalla käyntejä vähennän.Ja jos milloin käyn,niin rekisteröidyllä pörri.1 nimimerkillä kirjoitan.
Raitista ja reipasta helmikuuta kaikille.t pörriRaittiina.
mutta en viinalla itseäni lämmitä.
- tipat pois
Silleesti se tipaton tammikuu ihan mukavasti selvinpäin meni. Eikä ole enää mitään viinan hinkujakaan. Katsellaan nyt eteenpäin. Joko silloin tällöin otan tai sitten en, mutta eipä siitä sen kummempaa numeroa.
Hyvät jatkot vaan kaikille!- ext
Juu, tuohon olis pyrkimys. Josko joskus otan tai sitte en. Mutta toistaiseksi en ollenkaan. Tipaton tammikuu meni ja tipattomana alkaa helmikuu.
- ambivalenttineN
Hienosti pärjäsit tammikuun tipattomana. Kirjoita ihmeessä myös Helmikuussa tipattomiin ja kerro miten menee.
Itse olen tänään raittiina ja samoin huomennakin. Jotenkin tosi haikeat fiilikset kun tammikuu meni sekä juomisen että syömisen suhteen ihan pieleen. Tunnen olevani luuseri, kun kaikki tekemäni lupaukset on taas ollu yks tyhjän kanssa. Toivottavasti Helmikuusta tulee parempi, koska en jaksa enää olla säälittävä luuseri.
- veska58
Mukavasti menee näin selvänä.Jatketaan huomenna samaa rataa.Hyviä öitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685214Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2624309Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1013940Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1812325Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331643Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651371Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk61009Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii37953- 17939
- 94899