31.01.-07 keskelviikkoo

karbidi

Hyväst mänöö tällä haavaa! Paitsi et pakkane kiristyy tääl eteläskii ja tuntuu, et meitin residenssi pian hajoo, ku pakkane paukkuu nurkissa.

Mut vaik hajois, ni ei mitiä väliä jos...

Ootteks joutunnu tekemisiin freelotto.com sivujen kaa? Mää täs taannoin pistin rivit vetään ja sain SP:iin viestin, jot oon voittannu hirveesti taaloi. Tarvitteevatten Visan tai Mastercardin numberon, et sais shekin.

Onneks yks emännän siskoista on hommissa KRP:n talousrikosyksikössä ja lupas tutkii asiaa.

Kattelin kyl tän 24:sen palstoilta, et taitaa olla huijausta ja googlettamalla löytys lisää vastaavii kommenttei. Joten kai pare, ettei mökki sitteskää hajois!

Kertokaaha, jos ootte "koittannu siel onneenne" ja mitä ootte tehny, tahi pikemminnii jättänny tekemiti!

Potti nääs houkuttas, mut noi kommentit masens mielen.

Ja nyt öitä ite kullennii!

11

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • åpoi

      tasapuolisesti
      pakkanen paukkuu nurkissa, mutta uuninpankolla tarkenee hyvinki pelkillä perusjuomilla, joissa ei oo rosentteja

      hieman epäilyttävältä kuulostaa tuo karbidin vapaalotto
      pitikö peli maksaa vai oliko ilmainen?
      jos oli maksuton peli, älä lähetä mitään tietoja

    • Raitis kiireinen keskiviikko pikku pakkasessa!!

    • tällä kertaa vastaan nimett...

      mitään tilinumeroita eikä korttinumeroita. Jotain "jenkkipotaskaa" tuo on ihan varmasti. Miten vois saada hirveesti taaloja ilmaiseksi???

      Taidanpa piruuttani kokeilla itsekin, mutta takuulla ei Visa-kortin numero lähde mihinkään epämääräisiin käsiin, jos niin sanotusti voitan, hmm. Mulla on rekattu nimmari, mutta näin tänään. Älkää pahastuko. Kokenut kaiken tietää.Kerron sit miten kävi!!!

    • Paras olla lähettämäti mitään kortiloin numeroit, tuskin ne meiteille mitään ilmaisii taaloja lähettelis. Mutta raitista on ulkona ja mun kuupas myös, ainaski tään päivää! Niin on menny tääkin tammikuu tipatonna!

      • meni täälläkin kolmas tammikuu.Ja mistä olen iloinen,niin siitä ensimmäisestä tipattomasta tammikuusta(2005)sain sellaisen kipinän tipattomuuteen,että sitä onkin jatkunut yhtämittaisesti -05 juhannuksesta tähän asti.
        Helmikuussa jatkuu tipattomuus,mutta palstalla käyntejä vähennän.Ja jos milloin käyn,niin rekisteröidyllä pörri.1 nimimerkillä kirjoitan.

        Raitista ja reipasta helmikuuta kaikille.t pörri


      • Cettuz!
        pörri.1 kirjoitti:

        meni täälläkin kolmas tammikuu.Ja mistä olen iloinen,niin siitä ensimmäisestä tipattomasta tammikuusta(2005)sain sellaisen kipinän tipattomuuteen,että sitä onkin jatkunut yhtämittaisesti -05 juhannuksesta tähän asti.
        Helmikuussa jatkuu tipattomuus,mutta palstalla käyntejä vähennän.Ja jos milloin käyn,niin rekisteröidyllä pörri.1 nimimerkillä kirjoitan.

        Raitista ja reipasta helmikuuta kaikille.t pörri

        Raittiina.


    • mutta en viinalla itseäni lämmitä.

    • tipat pois

      Silleesti se tipaton tammikuu ihan mukavasti selvinpäin meni. Eikä ole enää mitään viinan hinkujakaan. Katsellaan nyt eteenpäin. Joko silloin tällöin otan tai sitten en, mutta eipä siitä sen kummempaa numeroa.
      Hyvät jatkot vaan kaikille!

      • ext

        Juu, tuohon olis pyrkimys. Josko joskus otan tai sitte en. Mutta toistaiseksi en ollenkaan. Tipaton tammikuu meni ja tipattomana alkaa helmikuu.


      • ambivalenttineN

        Hienosti pärjäsit tammikuun tipattomana. Kirjoita ihmeessä myös Helmikuussa tipattomiin ja kerro miten menee.

        Itse olen tänään raittiina ja samoin huomennakin. Jotenkin tosi haikeat fiilikset kun tammikuu meni sekä juomisen että syömisen suhteen ihan pieleen. Tunnen olevani luuseri, kun kaikki tekemäni lupaukset on taas ollu yks tyhjän kanssa. Toivottavasti Helmikuusta tulee parempi, koska en jaksa enää olla säälittävä luuseri.


    • veska58

      Mukavasti menee näin selvänä.Jatketaan huomenna samaa rataa.Hyviä öitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      237
      4094
    2. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      40
      2449
    3. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      55
      2022
    4. Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?

      Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop
      Maailman menoa
      475
      1928
    5. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      43
      1780
    6. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      93
      1636
    7. Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!

      Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh
      Kotimainen elokuva
      24
      1374
    8. Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!

      Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1125
    9. Mitä metsaman tuottaa

      Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit
      Tuusniemi
      120
      1070
    10. Korvasiko kaupunki Morkon talon?

      Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?
      Kuhmo
      9
      1054
    Aihe