Milla Magia

hot-mama80

Tapasin tutun perhepäivähoitajan, jolla oli 4v tyttö mukanaan. Tyttö meni ihan hiljaiseksi eikä puhunut mitään, vaikka yritin jutella sille.
Näin sit tämän perhepäivähoitajan seuraavana päivänä ja hän kertoi kysyneensä tytöltä, että mikä minussa oli ollut niin pelottavaa, kun et ollut puhunut mitään.
Tyttö oli vastannut: "No kun se oli niinku mun satukirjoissa se Milla Magia, mustat hiukset ja valkoinen naama." ;)
Totuus tulee lapsen suusta.
Värjäsin sit hiukset punertaviksi. En kylläkään ton jutun takia vaan halusin vähän pirteämmän lookin.

4

1030

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -HUH-

      muuten tosi nolo ja sun juttus todella typerä!

      • hot-mama80

        Musta se oli oikein hauskaa, kun lapsi luuli mua Milla Magiaksi, mutta kaikki ei voi tykätä kaikesta / kaikista.
        Ite oot nolo noiden arvostelujes kanssa!


      • blondi-72hki
        hot-mama80 kirjoitti:

        Musta se oli oikein hauskaa, kun lapsi luuli mua Milla Magiaksi, mutta kaikki ei voi tykätä kaikesta / kaikista.
        Ite oot nolo noiden arvostelujes kanssa!

        ei kannata moisista immeisistä välittää.
        Oli kiva lukea lausahdus;>


    • Monata

      vai vielä hauska hah

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      91
      1052
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      732
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      480
    6. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      46
      465
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      434
    10. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      431
    Aihe