a kortissa sama kirjallinen ku b:ssä ?

Onko kevari kortissa sama kirjallinen ku auto kortissa ?
5556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

a1 siis eli kevari ei a kortissa...

Äänestä
  • kevarikorttia suorittaessasi teet kaikki samat kokeet, kuin tekisit suorittaessas isoa a:ta. teoriakokeessa kysytään a-kokeessa muutamia kysymyksiä, jotka liittyy selkeästi moottoripyörään. esimerkkinä voisi olla vaikka kysymys "Saako moottoripyörässä käyttää ylimääräisiä sumuvaloja?"... kuvalliset kysymykset on samat ku autokortissa, mutta prätkäkortin kokeessa ei tule pysäköintikysymyksiä. kannattaa tankata erilaisilla ohjelmilla kysymyksiä. autokoulullakin voi olla koneellansa ohjelma, jolla saa käydä harjoittelemassa. useimmilla autokouluilla on netissä myös omat sivustonsa, joilta löytyy harjoitteluosia, johon kannattaa pyytää salasanoja autokoulusta!

    Äänestä

  • sherlock kirjoitti:

    kevarikorttia suorittaessasi teet kaikki samat kokeet, kuin tekisit suorittaessas isoa a:ta. teoriakokeessa kysytään a-kokeessa muutamia kysymyksiä, jotka liittyy selkeästi moottoripyörään. esimerkkinä voisi olla vaikka kysymys "Saako moottoripyörässä käyttää ylimääräisiä sumuvaloja?"... kuvalliset kysymykset on samat ku autokortissa, mutta prätkäkortin kokeessa ei tule pysäköintikysymyksiä. kannattaa tankata erilaisilla ohjelmilla kysymyksiä. autokoulullakin voi olla koneellansa ohjelma, jolla saa käydä harjoittelemassa. useimmilla autokouluilla on netissä myös omat sivustonsa, joilta löytyy harjoitteluosia, johon kannattaa pyytää salasanoja autokoulusta!

    Kuinka paljon kysymyksiä (kuvia kirjallisia)

    Äänestä

  • bajamies kirjoitti:

    Kuinka paljon kysymyksiä (kuvia kirjallisia)

    väärin muista ni oliko 50kuvaa ja 10sanallista?

    Äänestä

  • en ihan kirjoitti:

    väärin muista ni oliko 50kuvaa ja 10sanallista?

    50 kuvaa ja 10 sanallista on tossa autokortissa, mutta koska a-kortissa ei oo noita pysäköintitehtäviä, on a-kortin kysymysten määrä 45 kuvaa ja 10 sanallista. kuvista saa mennä 7 ja sanallisista 3 väärin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gpawtgpep kirjoitti:

Onko kevari kortissa sama kirjallinen ku auto kortissa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu